Tığ İşi Dolgulu Patik Yapımı

24.06.2020
6.628
Tığ İşi Dolgulu Patik Yapımı

Tığ İşi Dolgulu Patik Yapımı
Daha eskiden fiyonklu bebek patiği yapımını paylaşmıştık. Şimdi de yetişkinler amacıyla fiyonklu patik modeli yapımını paylaşacağız. Trabzan dolgulu bir patik. Düz, iki renkli olarak örülmekte. Sonradan tığ işi fiyonk eklenerek süslemesi yapılmakta.
Sadece 1 gününüzü ayırarak yapabileceğiniz yapımı basit patik modellerinden biri. Tığ işinden anlamayanlar bile rahatlıkla yapabilir. Burun alanından başlanıp ön yönü örüldükten sonra ikinci renkle kalan alanı örülmekte.
Yapımı 37 numaralı ayaklar amacıyla yapılıyor. İki ayrı renkte patik ipi kullanılıyor. Mavi ip Ören Bayan Dora, sarı ip ise Kartopu Flora’dır. Sıfır numara 2,1 mm eski model bir tığla örülüyor. Yenisi 3 numaraya denk gelmekte.
Dolgulu Fiyonklu Bayan Patik Modeli Nasıl Örülür?
5 zincirli bir halka yapılarak burun ucundan başlanıyor. Ardından çift tırabzan sıraları ile patiğin ön yönü yapılmaya başlanıyor.
İlk 3 sıraya kadar artırmaları yapılıyor. 3 sıradan sonra artırma yapılmadan düz bir şekilde 9 sıra örülerek ön kısım tamamlanıyor.
Sonra mavi ip koparılıp sarı ipe geçiliyor. Patiğin geri kalan alanı tekrar çift tırabzanlarla örülüyor. Toplamda 13 sıra örülerek fiyonklu patik modelinin yanları da bitiriliyor.
Topuk alanı birleştiriliyor ve güzel bir fiyonk örülerek patiğin üzeri süsleniyor. Patiğin nasıl örüldüğü alttaki videosu izlenerek daha iyi öğrenilebilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.