İki Şişle Kuzucuk Örgü Patik Modeli

17.06.2020
2.738
İki Şişle Kuzucuk Örgü Patik Modeli

İki Şişle Kuzucuk Örgü Patik Modeli
Örmesi zevkli, manzarası çok şık ve şirin bir patik örmeye ne dersiniz? Evet diyorsanız o vakit bu değişik kuzucuk patik modeli yapımına beraber göz atalım.
Yanları, önü ve tabanı tek bir parça durumunda örülüp yalnızca topuk evresinde dikişi olan bir patik yapımından bahsedeceğiz. Buna benzer bir kuzu patik örneğini daha eskiden paylaşmıştık. Fakat o bir kuzu kafası şeklindeydi. Anlatımını sunacağımız bu patik modeli ise kuzu figür süslemeli olarak örülmüş.
Patik sarı ve kara yün ipliklerle örülürken, patiğin önünde yer alacak olan kuzu figürlerinde ise beyaz ve kara renkleri kullanılmış. Kalınca bir ip tercihi yapılmış ve 5 numara şiş tercihi yapılmış. Örnek anlatımı 38-39 numara ayak amacıyla yapılmış.
Kuzucuk Örgü Patik Modeli Nasıl Örülür?
Patiğin yapımına bilek evresinden başlanmış ve bunun amacıyla de 40 adet ilmek atılmış. Daha sonra da 1 ters-1 düz şeklinde 10 sıra lastik örülmüş.
Lastikten sonra sağdan ve soldan 12 ilmek ayrılmış ve ortada kalan 16 ilmekle ön kısmın yapımına başlanmış. Bu 16 ilmek tam 18 sıra olacak şekilde haroşa örülmüş. Burun bölümünü biraz küçültmek amacıyla de sağdan soldan ilmek eksiltilmiş ve 12 ilmek kalana kadar örmeye devam edilmiş.
Kuzucuk Örgü Patik Modeli Yapımı
Sonrasında sol taraftan ayrılan 12 ilmeğe kadar ilmek çıkartılarak ilerlenmiş. Bu 12 ilmek de şişe alınmış ve patiğin yanı amacıyla 4 sıra haroşa örülmüş.
Sonra kara iple tabanın örülmesine geçilmiş. Taban amacıyla burun ucundaki 12 ilmekten başlanmış ve haroşa şeklinde örülmüş. Sağ ve soldan toplanarak ilerlenmiş ve arka kısımdan dikilmiş.
Son olarak iğne ve iplikler ile kuzu figürleri her iki patiğin ön yüzüne işlenerek bot patik modeli tamamlanmış.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.