Su Damlası Dantel Modeli Yapımı

30.08.2020
916
Su Damlası Dantel Modeli Yapımı

Su Damlası Dantel Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere su damlası dantel modeli yapımını paylaşacağım. Bu örgüyü hem dantel hem havlu kenarı gerçekleştirme amacıyla örebilirsiniz. Vitrinler amacıyla de harika duracak bir dantel modeli.

Malzemeler
Orta kalınlıkta ip
Tığ
Yapımı
Su damlası dantel modeli amacıyla ilk olarak 12 adet zincir çekelim 12.ye batalım ve sık iğneyle bağlayalım. 1 sık iğne yapalım ve tepesine bir alalım düzmece sık iğne yapalım. İkili trabzan yaparak devam edelim. 9 adet yapalım. 12 zincir çekelim arka kısmına çevirip dip kısmına batalım.

Kaydırmayla bağlayalım. Bir sık iğne yapalım tepeye bir alalım bir düzmece sık iğne yapalım ve devam edelim. 4 adet zincir çekelim geçirip kaydırmayla bağlayalım. Tepeye bir alalalım 7 adet çift trabzan yapalım. Bir düzmece sık iğne bir normal sık iğne ile 9 a tamamlayalım.

7 adet çift trabzan yapalım. Normal sık iğne yapalım ve kaydırmayla birleştirelim. 15 adet zincir çekelim 9 zincirin tam ortasına sık iğneyle bağlayalım. 9 zincir çekelim 5. ye sık iğneyle bağlayalım.

4 zincir çekelim üstüne toplamda 16 zincir daha çekelim ve 5. ye sık iğneyle bağlayalım. 1 sık iğne yapalım bir düzmece sık iğne yapalım ve 7 adet çift trabzan yapalım.

9a tamamlayalım. 4 zincir çekelim 7 adet çift trabzan yapalım. Aynı yere sık iğneyle bağlayalım. 9 zincir çekelim ortasına batalım sık iğneyle bağlayalım. 9 zincir çekelim Arkaya çevirelim ve 13.ye batalım ve aynı prosedürü tekrarlayalım.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.