Saçaklı Kese Lif Yapılışı

22.08.2022
602
Saçaklı Kese Lif Yapılışı

Saçaklı Kese Lif Yapılışı

Lif modellerinden çok beğeneceğimiz grup lif modelleri olarak öreceğimiz anlatımın kese lif yapılışıyla başlıyoruz. İlerleyen zamanlarda başka parçalarının da anlatımını hazırlayacağız. İlk olarak kese lifi örerek başlayalım. Saçaklı kese lif yapılışı hem rengiyle hem modeliyle çok güzel duruyor. Çeyizlik lif modelleri olarak öreceğiniz liflerden. Sizde tekrar saçaklı lifi örerken dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Dilimli kısımlarda renk geçişleri yapabilirsiniz. Rengarenk bir lif örebilirsiniz. Saçaklı kese lif yapılışına geçmeden evvelce tekrar benzer şekilde ördüğümüz lif örneklerine değinelim.

Çok beğenilen püsküllü uzun lif yapılışı hazırlamıştık. İki renkli lif modelleri olarak hazırladığımız örneklerden. Püsküllü lif yapımı ise yanısıra çiçek modelleriyle süslediğimiz örgü lif modellerinden. Kare olarak örmüştük. Kare lif modellerini gruplarınıza örebilirsiniz. Tek başına örerek kullanabilirsiniz. Püsküllü uzun lif modelleri, kese lif modelleri, kare lifler, yuvarlak liflerle çok güzel gruplar örebilirsiniz. Genellikle çeyizlik amacıyla örüyorsanız. Çeyizde bir adet grup lif olmalı. Şimdi püsküllü lif modellerinden güzel bir örnek olarak anlatımıyla devam edelim. Diğer parçaları ise gelişen zamanlarda hazır olacak.

Rengi modeliyle kullanımı kolay bir lif yapılışı daha hazırladık. Hem güzel hem kullanımı kolay lif anlatımları bulmak zor. Bulmuşken kaçırmayalım. Anlatımını izleyerek renk renk saçaklı kese lif yapılışından örelim. Renklerle istediğimiz gibi oynayarak öreceğimiz yeni lif modellerinden.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.