Renkli Yuvarlak Lif Modeli

10.08.2022
4.295
Renkli Yuvarlak Lif Modeli

Renkli Yuvarlak Lif Modeli

Lif modellerinden görkemli bir örnek olarak anlatımıyla devam ediyoruz. 3 renkli yuvarlak lif modeli yapılışı. Ana renk olarak beyaz seçiyoruz. Daha sonra aynı rengin bir açık birde koyu rengini seçiyoruz. Daha sonra yuvarlak lif modellerini örmeye başlıyoruz. Tabi modeli yalnızca 3 renk ile değil çok renkli olarak da örebilirsiniz. Yada tek renk tercih edebilirsiniz. Model çok güzel. Örneğin aynı örneği örgü paspas modellerinde ya da örgü amerikan servis modellerinde de kullanabilirsiniz. Örgü çanta modelleri örüyorsanız yuvarlak taban olarak kullanabilirsiniz. Tur adetlerini ayarlayarak çantanızın boyutlarını da ayarlayabilirsiniz. Örgü mandala modelleri olarak da örüp detaylı yerlerde kullanabilirsiniz. Lif modelleri yalnızca lif olarak değil değişik örgü modelleri ve yapılışlarında da kullanılabilir. Az evvelce saydığımız örneklerde bulunduğu gibi. Kolay lif modellerinden. Hem de gösterişli. Çeyizlik lif modelleri olarak örebilirsiniz. Sevdiğiniz renk düzenlerinde örebilirsiniz. Örneğin grup lif modellerinde kullanabilirsiniz. Takıma uzun lif modelleri, yuvarlak lif modelleri ve kese lif modelleri ekleyebilirsiniz.

Yeni lif modellerinden çiçekli yuvarlak lif modeli yapılışı da tekrar fıstıklarla yapılmış yalın, gösterişli ve kullanımı kolay modellerden. Son vakitlerde çok gösterişli ama kullanımı kolay olmayan lifler tasarlanıyor. Bana göre bu tarz yalnızca ve kullanımı kolay modeller örmek daha doğru geliyor. Sizce nasıl lifler örmeli. Yeni nazar boncuğu lif yapımı da aynı şekilde yalın ve kullanımı kolay. Çok zarif. Daha çok lif örneklerinin yapılışına evvelceki içeriklerimizden ulaşabilirsiniz. Şimdi 3 renkli yuvarlak lif modeli yapılışını izleyelim.
Mavi tonlarıyla örülmüş güzel bir lif örneği. Ortaya sarı da ekleyerek nazar boncuğu lif modelleri olarak örebilirsiniz. Fıstıklarla yapılmış lif, lif örmeye yeni başlayanlar amacıyla ideal bir model.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.