Ajurlu Örgü Modeli Kolay Anlatımlı Yapımı

19.11.2020
2.124
Ajurlu Örgü Modeli Kolay Anlatımlı Yapımı

Ajurlu Örgü Modeli Kolay Anlatımlı Yapımı

Örgüye yeni başlayanlar, basit örgü modelleri ve yapılışları arayanlar amacıyla güzel bir model. Kolay, şık bir model. Battaniye modellerinde, kazak modellerinde de kullanabilmeniz mümkün bu modeli. Yelek modelleri yapabilirsiniz. Birçok örgü modelinde kullanabilmeniz mümkün. Biz bugün örgü boyunluk modeli ve yapılışı yapıyoruz. Üstelik çok basit. Kızlarınız amacıyla, kendiniz amacıyla yapabilirsiniz. Satış yapıp model arayan arkadaşlarımız içersinde basit ve güzel bir model. Hemen başlayıp basitçe örebilirler. Kolay model arayanlar tunus işi boyunluk modeli de yapabilirler. Zorlanmadan istedikleri boyutta örüp kullanabilirler. Sitemizde erkek boyunluk modelleri ve yapılışlarına da çok güzel modeller bulabilirler.

Boyunluk Nasıl Örülür Resimli

Malzemeler

Kalın iplik ( değişik iplikler de kullanabilmeniz mümkün)
8 mm şiş ( aldığınız ipe ideal şiş tercih edebilirsiniz )
Makas
İğne
İplik
Boyunluğun boyutları 150 cm civarında. Model basit bir model. 4 turun yineından oluşuyor. Kaydırarak oluşturulan bir örnek. Farklı sayılarda ilmek atarak başlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ilmek adedinin tek sayı olması. Modele 143 ilmek atarak başlayalım.

1.- 5. tur : Haraşo örgü modeli örelim.

6.tur : Modeli kurmaya başlıyoruz. 6.turda ön sırada 1 ilmek düz örüyoruz. Daha sonra sıra sonuna kadar şişe 1 kez ip dola, 2 ilmeği beraber düz olarak örüyoruz.

7.tur : Arka sırayı düz olarak örüyoruz.

8.tur : 2 ilmeği düz olarak örüyoruz. Sıra sonuna kadar 1 ilmek dola, 2 ilmek beraber düz ör olarak devam ediyoruz.

Model bu şekilde ilerliyor. 6 – 8. turlar arasını yine ederek dilediğiniz uzunluğa gelene kadar örüyoruz. 5 sıra haraşo örüp bitiriyoruz. Ve uç kısımlarını dikiyoruz. Ve meydana mükemmel bir örgü boyunluk modeli çıkıyor.

Free English Pattern

CO 143 stitches

1-5 .row : Knit

6. row : K1 , * yo, k2tog* repeart from to *

7 .row : Knit

8. row : K2, * yo, k2tog* repeart from to *

Repeart rows 1 -6. Finish with 5 rows of knit stitch. Bind of.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.