Renkli Dalgalar Robalı Bebek Yeleği

28.01.2021
1.104
Renkli Dalgalar Robalı Bebek Yeleği

Renkli Dalgalar Robalı Bebek Yeleği

2 renkli olarak oluşturulan dalgalı bebek yeleği modelini gerçekleştirme amacıyla evdeki ipleri kullanabilirsiniz. İster iki renkli yapın ister her esnasında değişik bir renk kullanın. Aralardaki kabartmalı olan kısımlar örgüye hareket katmış.

Robalı olarak hazırlanan bebek yeleği amacıyla bir taneden biraz çok ip kullanılmıştır. Aralardaki renkli seksiyon amacıyla ister tek renk kullanın ister daha çok renk kullanın. Bu sizin elinizdeki iplere bağlı bir durum.

Robalı bebek yelek modeli 2 yaş amacıyla hazırlanmıştır. Yelek modeli amacıyla yakadan 88 ilmekle başlanmaktadır. Önce lastik amacıyla haroşa yapın. Ön alanılar amacıyla 14 ilmek, 3 ilmek aradaki artış alanı amacıyla, kol alanı 12 ilmek, arka kısım 24 ilmek olarak ayrılacak.

Roba örülürken gövde ayrımlarında 3 ilmek kullanın. Bu 3 ilmek haroşa olarak devam edecek. Bu 3 ilmeğin başında ve sonucunda artış yapılacak. 21 sıra artış yapılacak. Koltuk altlarından 4 ilmek artırma yapılacak.

Robanın alt evresinde 13 adet model konulmaktadır. Robanın her iki doğrultusunda yarım model kullanılmaktadır. Alt gövde modelinde beyaz ve sarı renkler kullanılıyor. Renkli olan seksiyonler ters olarak örülecek.

Bu kısımda modelin iki yanısıra oluşturulan artışlar renkli bölgede kesilerek eksilecek. Nur hanım bu şirin bebek yelek modelini örerek ayrıntılı şekilde anlatmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.