Fiyonklu Yelek Modeli Yapımı

13.05.2020
4.976
Fiyonklu Yelek Modeli Yapımı

Fiyonklu Yelek Modeli Yapımı
Hanımlar doğrulusunda yapımı gerektiğince merak edilen bir bebek yeleği modeli yapımından bahsedeceğiz. Kurdeleli fiyonk örgü modelli bu bebek yeleği şu aralar gerektiğince moda. Görünümü gerektiğince şık ve aynı vakitte yalın tasarımı var.
Bu fiyonklu yelek modeli 2 yumak Noka Elit Baby bebe yünü ve 3,5 numara misinalı şiş ile örülmüştür. Fiyonkları süslemek amacıyla de 1 cm eninde 4 değişik renkte saten şerit kurdele kullanılmıştır.
Anlatımı oluşturulan kurdele fiyonk bebek yeleği örneği 1 yaş bebekler amacıyladir. Kız ve erkek bebekler amacıyla kolaylıkla kullanılabilir.
İki Şişle Fiyonklu Bebek Yeleği Nasıl Örülür?
Yeleğin yapımına yaka kısmından başlanmıştır. 1 yaş bebekler amacıyla 76 ilmekle başlanmış ve roba ayrımı 15+1+10+1+22+1+10+1+15 biçiminde yapılmıştır. 2 yaş bebekler amacıyla ise 86 ilmekle başlanmış ve roba ayrımı 17+2+12+2+23+2×12+2+17 biçiminde yapılmalıdır.
Robası çan ya da V biçimindeki bir tasarıma sahiptir. Bu yeleğin örülmesinde düz örgü ve horaşa tekniklerinden yararlanılmıştır.
Fiyonklu Yelek Modeli Yapımı
Fiyonk biçimindeki örgü modelleri hem ön hem de arka gövde amacıyla kola altına kadar çalışılmıştır.
Fiyonklar 8 sıra önden iplik atma yapılarak oluşturulmuştur. Daha sonra 8 sıra haroşa çalışıldıktan sonra ikinci fiyonga geçilmiştir. Sonraki sıralarda haroşaların altına fiyonk, fiyonkların altına haroşa istikbal şekilde kareli bir çalışma biçimi uygulanmıştır.
Son olarak atılan iplikler üstüne saten kurdele sarılarak fiyonk biçimi elde edilmiştir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.