Prenses Battaniye Yapılışı

01.05.2020
849
Prenses Battaniye Yapılışı

Prenses Battaniye Yapılışı
Tasarımı ile resmen prenseslere layık bir el örgüsü bebek battaniyesi modelidir. Tasarımı ve anlatımı Örgü Tasarım youtube kanalına aittir. Tığ işi bir çalışmadır. Örgü modeli 3 ebatlı bir görünüme sahiptir. Battaniye örüldükten sonra kenarları kurdele, inci ve hazır dantellerle süslenmiştir.
Örnek anlatımı Nako Lüks Minnoş Baby ip ve 0 (sıfır) numara 2,1 mm tığ kullanılarak yapılmıştır. İsteyen bu anlatımda bulunduğu gibi inci boncuklar da kullanabilir.
Üç ebatlı model ise bildiğiniz midye kabuğu modelidir. Bu model ile gerektiğince dolgun ve yumUşak bir battaniye elde edilmiştir.
Tığla 3D Prenses Battaniye Nasıl Örülür?
Prenses bebek battaniyesinin yapımına 10 zincir çekilip bir halka oluşturularak yarım köşe ile başlanmıştır. Yarım köşe amacıyla de 4 noktadan artırma yapılmıştır. Tırabzanlar ile döne döne artırma yapılarak bu köşe genişletilmiştir.
Midye modelleri de bu yarım köşe üzerindeki tırabzan aralarına girerek elde edilen ilmeklerin beraber toplanması ile yapılmıştır.
Üç Boyutlu Prenses Battaniyesi
Hem yarım köşeler hem de midyelerle kare şeklinde battaniye büyütülmüştür. Belli sıralarda da aralara inci boncuklar atılmıştır.
Battaniye istenilen boyuta geldiği zaman de kenarları güpürle süslenmiştir. Köşelere ise kurdele ile fiyonk yapılmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.