Papatya Lif Modeli Yapımı

05.07.2022
462
Papatya Lif Modeli Yapımı

Papatya Lif Modeli Yapımı

Lif modellerinden papatyalarla süslenmiş çok hoş bir örnek olarak yapılışını hazırladık. Papatya lif modeli yapımı. Çeyizlerinizi süsleyecek çok zarif bir örnek. Papatya süslemelerinden puf puf yapraklarıyla lif çiçeği yapımını kullanıyoruz. Çiçekleri çoğu lif örüp süslemek amacıyla kullanabilirsiniz. Uzun lif modelleri, kare lif modelleri, yuvarlak lif modelleri, kese lif modelleri… Hepsini dümdüz örüp çiçeklerle süsleyerek grup lif modellerine çevirebilirsiniz. Papatya lif yapılışı açıklamalı videolu olarak hazırladık. Yıldız lif modellerine bir örnek. Düz örüp üzerini çiçeklerle süslediğimiz modellerden. Kolay papatya lif yapımında dilerseniz alt zemini yeşil olarak örebilirsiniz. Kırlar üstünde papatyalar açmış gibi olacak. Zeminde her rengi kullanabilir üstte çiçekleri her renkle yapılabilirsiniz. Örneğin çiçeklerin ortasını kara yapılabilir dış bölümünü kırmızı yaparak gelincik görüntüsü verebilirsiniz. Eğer değişik şekillerde örülmüş lif örnekleri arıyorsanız parça iplerle papatya lif yapılışına da göz atmanızı öneririz. Örmesi basit çok şık liflerden. Şimdi çok severek öreceğimiz papatya lif modeli inşasının detaylarına geçelim.

Beyaz ve sarı iplerle ördüğümüz en güzel liflerden. İsterseniz modele inciler de ekleyebilirsiniz. Çiçeklerin orta kısmına inci dikebilirsiniz. Çeyizlik lif modellerinde inciler, boncuklar çok kullanılıyor. Eğer lifi ördükten sonra kullanmayı düşünüyorsanız inci ya da boncuk dikmeyin. Bence çok kullanımı basit olmayacaktır.

Papatya lif modeli yapımını tamamladığımızda yukarıdaki gibi çok güzel duruyor. Şimdi beraber nasıl örüldüğünü izleyelim. İyi seyirler.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.