Örgü Bandana Yapımı

22.07.2021
94
Örgü Bandana Yapımı

Örgü Bandana Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden çok şık örgü bandana yapımı hazırladık. Birçok renkte pamuklu iplerle örülen saç bandını çok seveceksiniz. Model çok güzel. Daha büyük yapılarak örgü şal modellerinde kullanılabilir. Örgü yelek modellerinde, bebek örgülerinde de kullanılabilir. Örgü saç bandı modellerinin başlangıç evresinde oklava örgüsü modelini kullanıyoruz. Diğer kısımlarda trabzanlarla çiçekler yapıyoruz. Örgü bandana modelinin uç kısmına üçgenin bitiş kısmına püskül de takabilirsiniz. Örgü saç bandı yapımı anlatımlı model amacıyla beğendiğimiz tığ işi örnekleri kullanabiliriz. Farklı tığ işi örnekleri bir akada kullanabiliriz. Tığla başlayıp şişle devam edebiliriz. Tam tersi olarak şişle başlayıp tığla devam edebiliriz. İnciler, boncuklar ekleyebiliriz. Tahta boncuklarda, renkli boncuklarda çok yakışır örgü bandana modellerine. Hadi yeni model bandananın yapılışına geçelim.

3 mm tığla pamuklu iple örülmüş basit bir model. Örgüye yeni başladıysanız ve kendinize bandana örmek istiyorsanız bu modelle başlayabilirsiniz. İlk başlangıçtaki kısımda zorlanırsanız tekrar ardından devam eden çiçekli örneği başlangıçta kullanabilirsiniz. Zincir üstüne trabzan yaparak örebilirsiniz. Popcornlar yapabilirsiniz.

Çok güzel gözüküyor değil mi. İlk fırsatta bende kızım amacıyla öreceğim. Eğer sizde kendinize, kızlarınıza, hediyelik fikirler olarak sevdiklerinize örmek isterseniz, derhal altta videoyu bulabilirsiniz. Sizde ördüğünüz saç bandı modellerini bizlerle paylaşabilirsiniz. İyi seyirler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.