Motifli Örgü Gelin Şalı Yapılışı

01.07.2022
603
Motifli Örgü Gelin Şalı Yapılışı

Motifli Örgü Gelin Şalı Yapılışı

Tığ işi motiflerle örülmüş mükemmel bir şal örneği tanımı hazırladık. Motifli örgü gelin şalı yapılışı. Örgü şal modellerinden görülmemiş çok sevilecek örmelere doyamayacağınız bir tarif. Tığ işi şal modelleri olarak öreceğiniz gibi değişik örgülerde de kullanabilirsiniz. Örneğin bebek battaniyesinde, el örgü hırka modellerinde, dantel runner modellerinde, örgü amerikan servis yapımında ya da örgü paspas modellerinde. Çeşitli iplerle örerek çoğu tasarımda kullanabilirsiniz. Hatta bu güzel şalda birkaç değişik renkle örülmüş durumunu de göreceğiz. Sizde bu sayede renk seçiminde düşünce edinmiş olacaksınız.

Biraz motifli şallardan bahsedecek olursak daha öncede değişik örneklere değinmiştik. Örneğin görülmemiş bir motif örneği hazırlamıştık. Alize iplerle ördüğümüz bir şal. Bu model yaza damga vuracak demiştik. Gerçekten de öyle oldu. Örgü şal yapımı anlatımlı model ise tekrar birkaç rengi bir arada kullanarak ördüğümüz şallardan. Tek renk olarak da örebiliriz. Tercih tamamiyle bizim. Dikdörtgen etol şal yapılışı değişik örgülerde de kullandığımız motiflerden oluşuyor. Her vakit söylediğimiz gibi daha çoğu amacıyla bizi takip etmeye devam edip önceki içeriklerimizin hepsini inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni şalın anlatımına geçelim.

Motifleri birleştirerek görülmemiş bir şal örüyoruz. Kare motiflerden üçgen şal modelleri oluşturuyoruz. Ortaya mükemmel bir model çıkıyor. Kahverengi, gri, kırmızı ve krem rengi ile bitmiş durumlarına de göz atacağız. Şalın yapılışı videoda baştan sona anlatılıyor. Bir motif 15 – 17 cm genişliğinde. 3,5 mm tığla yün karışımlı bir iplikle örülmüş. 100 cm derinliğinde 210 cm genişliğinde yumuşacık bir şal.
Şimdi şalın değişik renklerle örülmüş durumuna bir göz atalım.

https://youtu.be/UQibB8VCRB4

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.