Makrome Yapraklı Perde Bağı

17.08.2022
613
Makrome Yapraklı Perde Bağı

Makrome Yapraklı Perde Bağı

Makrome modellerinden çok güzel bir çalışmayla devam ediyoruz. Sırada perdelerimizi süsleyecek makrome yapraklı perde bağı yapılışı hazırladık. Makrome yaprak yapılışını daha evvelce değişik çalışmalarda çok yapmıştık. Şimdi de perdelerimizi süslemek amacıyla kullanıyoruz. Yine yaprağı ve perde bağında kullandığımız makrome düğüm tekniğini değişik çalışmalarınızda da kullanabilirsiniz. Örneğin makrome duvar süsü modellerinde, makrome kapı süsü modellerinde kullanılabilir.

Makrome perde bağı yapımında deniz kabukları, tahta boncuklar kullanabilirsiniz. Uygun yerlere yerleştirilmiş ufak süslemeler güzel olan örgümüzü daha güzel duruma getirecektir. Tıpkı az sonra paylaşacağımız makromede bulunduğu gibi. Örgü perde bağı modellerinde tığ işi örgü modellerinden, örgü aplike modellerinden de faydalanabilirsiniz. Makrome çiçek modellerini kullanabilirsiniz. Örtüğümüz alt makrome üstüne örgü güller, çiçeklerle süslemeler yapabiliriz. Perde bağı modellerinde yalnızca boncuklar, deri kemerler, dantel modelleri, fistolar, kurdele çiçek modelleri, amigurumi perde bağı modellerini de kullanabilirsiniz. Amigurumi perde bağı modelleri bilhassa çocuk odası dekorasyonunda çok kullanılıyor.

Kolay ve gösterişli bir modelin yapılışını hazırladık. Hazırladığımız makromeyi yaprakla süsledik. Tahta boncukla süsledik. Böylece çok daha kullanımı kolay duruma getirdik. İlk olarak perdelerimize ideal pamuklu makrome ipini seçerek işe başlıyoruz. Daha sonra videoda anlatıldığı gibi örmeye başlıyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.