Zeminsiz Zincir işi Atkı ve Bere

14.07.2020
2.521
Zeminsiz Zincir işi Atkı ve Bere

Zeminsiz Zincir işi Atkı ve Bere
Hiçbir zemini olmadan yalnızca zincir işi ile aksesuar niteliğinde bir atkı yapımından bahsedeceğiz. Bu atkının bir de beresi ve şapkası olacak.
Tüm bu örgüler Alize superlana maxi multi color yün iplikle tığ kullanılarak örülmüştür. Bere ile beraber yapılacak ise 3 yumak, şapka ile yapılacak ise 4 yumak gereklidir.
Hem atkıda hem berede zeminsiz zincir işi çalışması uygulanmıştır. Sadece zincir çekip doğaçlama yaparak çalışabileceğiniz basit bir çalışma.
Mantığı zincirler çekerek yuvarlaklar meydana getirmek ve o yuvarlakların amacıyladen birkaç kez geçilerek tekrar zincirler çekmek üstüne kurulu. Pürüzsüz bir yüzey elde etmek adına zincirler kaydırma yöntemi ile birleştirilmişti,
Zeminsiz zincir işi bere atkı
Doğaçlama çalışılmalı ama kenarlarının düzgün gidebilmesi amacıyla aksesuar atkının belirli bir şablona uyularak örülmesi gerekmektedir. Bunun amacıyla de örmek dilediğiniz genişlikte bir boş kağıdı şablon olarak kullanabilirsiniz.
Zeminsiz zincir işi bere
Bere de ise tekrar zeminsiz zincir yöntemi ile örme prosedürü gerçekleştirilmiş ve döne döne ilerlenmiştir. Tepeye gelince de çekilen zincir sayısında azalmalar gidilerek berenin tepesi toplanmıştır.
Alize superlana maxi multi color şapka yapımı
Şapkaya istikbal olursak atkı ve bere de sarfedilen teknikle örülmemiştir. Sık iğne yöntemi ile örülmüştür. Bir sihirli halka amacıylae 10 sık iğne doldurularak başlanmış ve her sırada değişik sayıda batarak devam edilmiştir.
Tüm bu aksesuar atkı, bere ve şapka yapımlarının anlatıldığı videolu anlatıma derhal aşağıdan ulaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.