3D Afrika Menekşesi Lif Modeli Yapımı

05.06.2020
1.935
3D Afrika Menekşesi Lif Modeli Yapımı

3D Afrika Menekşesi Lif Modeli Yapımı
Tasarımı lifvehavlu instagram kullanıcısına ait olan harika bir lif çalışmasıdır. Afrika menekşesi çiçekleri ile bezenmiş güzel bir modeldir. Büyük yapraklar ortasına serpilmiş menekşeler güzel bir görüntü sergilemektedir.
Daha eskiden de Afrika menekşesi ile alakalı bir motif çalışması sunmuştuk. O da bunun kadar güzeldi. Motifler altıgen şeklinde tasarlanmıştı. Bu sefer de menekşelerin bir lif modelinde nasıl durduğuna bakacağız.
Dışta kalan yapraklı kısım dilimli bir çalışmadır. Ortasındaki çiçekler ayrı ayrı örülüp bu dilimlerin ortasına teker teker dikilmişlerdir.
3 Boyutlu Afrika Menekşesi Lif Yapımı
3D Afrika Menekşesi Lif Modeli Nasıl Örülür?
İki aşamadan ortaya gelir. İlkinde menekşelerin üstüne dikileceği 6 yapraklı bir zemin örülür. İkincisinde ise iki renkte 7 adet Afrika menekşesi örülerek bu 6 yapraklı zeminin ortasına dikilir.
Büyük yapraklar dilimli bir şekilde yıldız lif yöntemi ile yapılır. Her bir yaprakta altıncı sıraya kadar artırma uygulanır. Altıncı sıradan sonra eksiltme yapılarak yaprak formu verilir. Bu şekilde 6 dilim oluşturulur.
Sonra iki ayrı renkte lif ipi ile menekşelerin yapımına geçilir. İlk renkle çiçeğin ortası 6 fıstıkla yuvarlak olacak şekilde çalışılır. Daha sonra başka renkle de menekşelerin 6 adet taç yaprağı fıstıklarla örülür.
Örülen 7 adet Afrika menekşesi motifi 6 yapraklı zeminin üstüne resimlerinde gördüğünüz gibi dikilir.
Yapılışını daha iyi anlayabilmeniz amacıyla videolu anlatımını alçakta paylaşıyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.