Makrome Küpe Nasıl Yapılır?

04.09.2020
1.473
Makrome Küpe Nasıl Yapılır?

Makrome Ananas Küpe Nasıl Yapılır?

Ananas küpeler yapıyoruz kendimize. İnce iplerle, makrome ipleri ile kendinize küpeler, anahtarlıklar, duvar süsleri yapabilirsiniz. Ev dekorasyonunda ananas modeli çok kullanılıyor. Takı modelleri olarak da ananas çok kullanılıyor. Makrome ananas nasıl yapılır sizlere hem resimli hemde videolu olarak hazırladık. Sizde gerçekleştirme dilerseniz resimleri ya da videoyu takip edebilirsiniz. Makrome ananas yapımını kalın makrome ipleri ile ördüğünüzde ölçüler değişecektir. O vakit makrome duvar süsü olarak kullanabilirsiniz. İnce nakış ipleri ile ördüğünüzde kolye ucu yapımında, bileklik yapımında, küpe yapımında kullanabilirsiniz.

Makrome iplerini çoğu çalışmada kullanıyoruz. Makrome ipinden sepet yapımında kullanıyoruz mesela. Makrome örgü çantalar da çok güzel oluyor. Beğendiğiniz makrome düğüm tiplerinden çantalar örebilirsiniz. Makrome anahtarlık yapılışı da son vakitların tanınmış çalışmalarından.

Makrome Küpe Nasıl Yapılır?

Makrome düğüm tipleri ve nakış ipleri ile, mum iplerle örebilecğiniz küpe yapımı hazırladık. Makrome ananas nasıl yapılır adımları ile hazırladık. Videodan ya da resimlerden takip ederek yapabilirsiniz. Yaklaşık 1 saat gibi sürede bitirebilirsiniz. 2 adet 40 cm zeytin yeşili iplik, 4 adet 40 cm lik sarı iplik, 2 adet 30 cmlik zeytin yeşili iplik, 8 kum boncuk kullanıyoruz. Malzemeler hazırsa resimlerle makrome ananas nasıl yapılır inceleyelim..

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.