Kutu Tekniği Kare Lif Yapımı

26.04.2020
3.526
Kutu Tekniği Kare Lif Yapımı

Kutu Tekniği Kare Lif Yapımı
Kutu yöntemi kare lif yapımı basit lif modeli arayanlar amacıyla çok basit lif modelidir. Yeni öğrenen arkadaşlarımızın amacıyla yapacakları lif modelidir. Birçok renk ip ile yapabileceğiniz lif çalışmasıdır. Elinizde az kalan lif ipleri ile uygulanabilecek bir modeldir. Renk miktarını azaltıp ya da çoğaltabilirsiniz.
Lif modelleri çeyizlerde en çok yer alan el işleri arasındadır. Farklı numune modeli ve çok tür örneği olduğundan sayısızca lif modeli çeyizlerde konumunu almaktadır.
Video anlatımlı olması lif modellerinin hanımlarımız doğrulusunda daha çok tercih edilen el işleri arasındadır. Video anlatımlar yeni lif modeli öğrenen arkadaşlarımıza gerektiğince yarar sağlamaya devam etmektedir. Yeni video anlatımlarda yine beraber olma dileğiyle hoşçakalınız..
Kutu yöntemi kare lif yapımı
4 Renk lif ipi kullanılmıştır.
Elinize yatkın tığ seçebilrisiniz.
Üç zincir çekerek başlayalım ikince zincire beş dolgulu fıstık uyguluyoruz, uç ucu sekiz fıstık yapalım artı üç fıstık yapıyoruz üçüncü fıstığı kapatmayalım ve üçüncü noktaya batıp fıstık yapalım ve ikisini beraber kapatalım ve kutu yöntemi yapıyoruz. Dokuza dokuz kare lif modeli oluşturuyoruz. Ve değişik ren ip ile devam ediyoruz. Bu şekilde kutu yöntemi ile devam eden lif modelidir. Detaylı yapılışı amacıyla video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Lif sevenlere şuandan basit gelsin dileklerimizi iletiyoruz.
https://youtu.be/eFpcX9cGXAY

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.