Kolay Uzun Lif Modelleri Anlatımlı

02.09.2022
5.485
Kolay Uzun Lif Modelleri Anlatımlı

Kolay Uzun Lif Modelleri Anlatımlı

Lif modellerinden basit uzun lif modelleri anlatımlı numuneyle devam ediyoruz. Kilim desenlerini andıran lif modellerini çok seveceğiz. Basitçe örüp derhal grup lif modellerine çevirmek isteyeceğiz. Örneğin kese lif modeli, kare lif modeli grupın diğer parçaları olabilir. Böylece o parçaları da örerek çeyizlik lif modellerine gruplar örebiliriz. Desenli lif modelleri amacıyla mavi, bej ve beyaz kullanılmış. Sizde tekrar çoğu değişik renkle lifi örebilirsiniz. Renkli kısımlar az bulunduğu amacıyla buralarda daha eskiden kalan lif iplerinizi kullanabilirsiniz.

Lif modelleri dışında çok karşılaştığımız sorulardan biri de lif ipiyle neler yapılır oluyor. Bence lif ipleriyle en güzel lif numuneyleri örülür. Life çok yakışıyor. Onun dışında ise bebek battaniyesi örülür, bebek örgülerinden yelekler örülür. Sizce değişik olarak diğer neler örülebilir. Örneğin 3 renkli yuvarlak lif modeli yapılışı paylaşmıştık. Battaniye, paspas gibi örgülerin yapımı içersinde ideal bir örnek. Kolay lif yapılışı örneği de tekrar lif ipleriyle bebek battaniyesi örmeye ideal zarif numuneylerden. Hem basit hem de gösterişli. Daha evvelce paylaştığımız lif yapılışı numuneylerini inceleyip tekrar lif ipleriyle büyüterek ya da küçülterek değişik örgülerde de kullanabilirsiniz.

Yine kullanımı basit tekrar basit tekrar çok şık bir modelin yapılışını hazırladık. Uzun lif modelleri olarak paylaştığımız modeli uyarlamalar yaparak değişik parçalarda da örebilirsiniz. Kare, kese gibi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.