Kolay Örgü Patik Model

01.10.2020
3.241
Kolay Örgü Patik Model

Kolay Örgü Patik Modelleri ve Yapılışı

Tığ işi örgü modelleri ile örgü çiçek modelleri ile hazırlanmış basit örgü patik modelleri ve yapılışı hazırladık. Patik modelleri olarak alt tabanlığını ayarlayarak her yaş amacıyla örebilirsiniz. Çeyizlik patik modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Renk seçimi, ahengi kusursuz olmuş. Gri ve sarı bebek battaniyelerinde, hırkalarda, patiklerde özetle bütün örgü modellerinde çok güzel duruyor. Patik modelleri amacıyla sizlere yeni örneklerin tariflerini hazırlamaya devam ediyoruz. Hem basit olsun diyoruz hem de gösterişli. Tığla patik örneği, şiş örgü patik modelleri, pullu babet patik modelleri gibi çoğu tür var. Battaniyelerde kullandığımız motiflerle ördüğümüz patiklerimiz var. Kolay örgü patik modelleri ve yapılışında kullandığımız çiçeği ise değişik çoğu örgüde kullandık. Patiği süslemek amacıyla sizde değişik süslemeleri kullanabilirsiniz. Püsküller, broşlar kullanabilirsiniz. Videolu anlatımlı olarak hazırladığımız tığ işi patik modelleri büyükler amacıyla anlatımlı modelin detaylarına geçelim.

Tığ Patik Modelleri ve Yapılışları

Renkleri, modeli ile basit bir patik. Çok şık ve gösterişli bir patik. Patiği süslemek amacıyla dilerseniz orta kısmına incilerde dikebilirsiniz. Kolay örgü patik modelleri ve yapılışları çok daha gösterişli olacaktır o zaman. Rokoko düğümü ile çiçeğin orta bölümünü doldurabilirsiniz. Tığ patik modelleri 2020 örneklerini süslemek amacıyla çok daha değişik örgü çiçeklerimiz var. Yapraklar var. Onları da tercih edebilirsiniz.

Modeldeki ölçüler 37 numara ayak amacıyla ideal. 27 cmlik bir taban örülmüş. Orta kalınlıkta iplik ve ipimize ideal tığ kullanacağız. Akrilik iplerle öreceğiz patiğimizi. 4 mm tığ kullanılmış. 20 zincir çekilerek başlanmış. Her ayak numarası amacıyla 2 zincir küçülterek ya da büyüterek yapabilirsiniz. En iyisi ayak ölçümüze mezura ile ölçerek yapmak. Şimdi ipimizle 20 zincir çekelim ve videodaki gibi basit örgü patik modelleri ve yapılışını örelim.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.