Kolay Bayan Hırka Yapılışı

19.02.2020
1.147
Kolay Bayan Hırka Yapılışı

Kolay Bayan Hırka Yapılışı
Görüntüsü ile ilgi çeken çok şık bir bebek hırka zıbın modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Bu örgü zıbın modeli benim çok hoşuma gitti. Şiş ile örgü örmeyi bilen her bireyin kesinlikle göz atması gereken çok hoş bir model.
Örgü hırka zıbın modeli hem erkek bebekler amacıyla hem de kız bebekler amacıyla uygulanabilecek bir örgü işi. Burada açık sarı tonlarında bir ip kullanılmış ve çok hoş bir görüntü oluşmuş.
Uzun kollu bu hırka modeli enine bir örgü ile yapılmış daha sonra ise kolları yapılarak eklenmiş. Burada akardiyon örgü yöntemi kullanılmış. Bu sayede çok güzel bir görüntü oluşmuş.
Burada sarfedilen ölçüye göre hazırlanan hırka modeli 6-7 aylık bebeklere ideal bir hırka vücudu olmuş. Siz hırkanın nasıl yapıldığını öğrenirseniz gereken arttırmaları yapıp daha büyük hırkalarda yapabilirsiniz.
Örgü hırka zıbın modeli yapımı amacıyla Nako Minnoş Baby yününden 1,5 yumak kullanılmış. Şiş olarak ise ipe ideal olarak 3 numara şiş tercih edilmiş.
Hırka zıbın modelinin yapımı amacıyla ilgi edilmesi gereken detaylar var. Video ortamında hırkanın yapılışındaki detaylar en başından en sonuna kadar verilmiş. Burada verdiği anlatıma ilgi ederseniz buradaki gibi harika bir hırka zıbın modeli meydana çıkartabilirsiniz.
Örgü hırka zıbın modeli yapımı amacıyla alçakta verdiği videoyu ilgili bir şekilde takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.