Altıgen Hırka Modeli Yapılışı

02.12.2020
4.086
Altıgen Hırka Modeli Yapılışı

Altıgen Hırka Modeli Yapılışı

Siyah beyaz renklerde altıgen hırka modeli yapılışı var. Birçok renk düzeninde örebilir ve keyifle kullanabilirsiniz. Hırka modellerinde altıgen hırka modellerini büyükler içersinde yetişkinler içersinde ördük. Her ördüğümüz modelde çok sevildi. Büyükler amacıyla altıgen hırka modellerinde batik ipleri kullandık mesela. Çok güzel durdu. Kapşonlar ekledik, cepler ekledik. Altıgen motifli cepli hırka yapılışı ceket tipinde bel kısmından biraz daha uzun. İsterseniz daha uzun örebilirsiniz. Hırkanın boyutlarını ayarlamak tamamiyle sizin tercihlerinize bağlı. Altıgen hırka ipi Pamuklu iplerle, yünlü iplerle, akrilik iplerle çoğu çeşitle örebilirsiniz. Siyah beyaz olarak örüldüğünde sanki üçgen bir hırka gibi durmuş. Ama altıgen motifle örüyoruz. El örgü hırka modellerinde sizde sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz. Çocuklarınıza da örebilir boylarını, tur adetlerini ayarlayabilirsiniz motiflerin. Altıgen hırka şablonu ve videolu anlatımı ile detaylara geçelim.

Altıgen Hırka Nasıl Örülür?

Şablonu ve değişik renkte ve boyda örülmüş modelinin videolu yapılışını hazırladık. Altıgen hırka modeli yapılışı amacıyla motifteki tur saylarına ayarlayarak her yaşa her vücuda göre örebilirsiniz. Modelde kara beyaz renkler seçilmiş ve çok güzel durmuş. Çocuklar amacıyla ördüğünüzde daha canlı renkler seçebilirsiniz. Genellikle çocuklarımızın seveceği renkler.

Hırkamızın şeması yukarıdaki gibi. 3 trabzan 1 zincir ile yapılıyor. Motife sihirli halka yaparak ya da 12 zincir çekerek başlıyoruz. Halkanın amacıylae 3 zincir ile başlayıp yanına 2 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip yine 3 trabzan yapıyoruz. Bu şekilde 6 yuva oluşturuyoruz. Diğer turda yer yuvaya 3 trabzan 3 zincir yapıyoruz. 3. tura geldiğimizde köşeler yaparak ilerliyoruz. 1 yuvaya 3 trabzan 3 zincir 3 trabzan yapıyoruz aynı yere. Diğer yuvaya ise yalnızca 3 trabzan yapıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar ilerliyoruz. İstediğimiz büyüklüğe gelene kadar 1 köşe 2 tek, 1 köşe 3 tek olarak ilerliyoruz. Motifler yeterli büyüklüğe geldiği vakit alçakta şemada bulunduğu gibi katlayarak biçimi veriyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.