Kız Bebek Yeleği Tarifi

24.03.2020
1.446
Kız Bebek Yeleği Tarifi

Kız Bebek Yeleği Tarifi
Minikler amacıyla el işi yelek gerçekleştirme istiyorsanız anlatımlı şiş işi örgü bebek yeleği yapılışı konumuz tam da size göre!
İlk defa sizlere örgü bebek yeleği yapılışı paylaşımı yapıyoruz. Bu konumuzdaki yelek 6 ve 9 aylık bebekler amacıyladir. 4 numara şişler ile örülen bu bebek yeleği yapılışı gerektiğince kolay. Sizler amacıyla kolay yöntemler ile bahsedilen bu bebek yeleği örneği erkek bebekler amacıyladir. Farklı renkleri kullanarak kız bebekler amacıyla de aynı model yelek yapabilirsiniz.
3 ilmekle başlanıp kıyılardan birer ilmek arttırılarak büyütülüyor. İstenen genişlik olunca tekrar her iki doğrultudan eksiltilerek ilmekler tamamlanana kadar devam ediliyor.Ortadaki yaprağa gelince;orta ilmek düz kalacak sekilde her iki doğrulusunda arttırılarak istenilen genişlik olunca tekrar her iki doğrulusunda eksiltilerek bitiriliyor.Çok kolay bir model aslında. Bu şekilde 4 parça olunca birbirine eklenerek bir çicek oluşuyor. Büyüklüğü isteğinize kalmış.
Beyaz renkle 33 ilmekle başlıyoruz
önde 3 diş haroşamız olucak.
yaka da 5 diş haroşa roba tamamlanana kadar sıksık örülecek.
her düz sıra örülürken en kafaya kadar örülecek sadece düz sıralarda,sağ doğrultuda 7 ilmeğimiz var beyaz
1 ilmeği kıyı ilmek olarak sıksık prosedür görmeden örülecek önündeki 6 ilmek ise 3’er ilmek şeklinde burulacak. Soldan sağa doğru ve her 6 düz sıra ördükten sonra buruyoruz.
Renkli ipimizle 2 diş haroşa örüyoruz bir ileri 2 diş ise ilmek daha az olucak, her 2 sıra haroşa da 2 ilmek eksik öreceğiz, daha sonrada 2 şer ilmek artıracağız.
3 Sıra haroşa ördük.
1. Sıra:bu kıyıda burgu gerçekleştirme amacıyla 7 ilmek ayırıyoruz. Kenarda 1 ilmek direk şişe alıncak burulmayacak, kalan 6 ilmek, 3’er ilmek burulacak. Burgumuz 3’er ilmekle olucak. 21 ilmek yeşil renkle düz ör (5 haroşa beyaz renkli ilmek sol şişimiz de alacak örmüyoruz, geri dön, 21 yeşille düz ör, 7 beyazla ters.
3.Sıra: 7 düz beyazla, 21 düz örüyoruz yeşil renkle, 5 ilmek beyazı örmeden dön geri, 21 düz yeşil, 7 ters
5.Sıra: beyaz renkle 33 ilmek düz ör, dön 5 düz, 28 ters.
7. Sıra: 1 kıyı ilmek, 6 ilmeği bur beyazla, 19 düz ör yeşil renkle, dön(2 ilmek kaldı yeşilde) 7 ilmeği ellemeden dön, 19 düz ör, 7 ters.
9. Sıra: 7 düz beyazla, yeşille 19 düz, 7 ilmeği örmeden dön, 19 ters ör,
11. Sıra: beyazla 5 düz, 28 ters.
Bu şekilde 9 adet yeşil bandımız olucak her seferinde 2 ilmek eksilterek.
Daha büyük bir yelek örmek amacıyla ilmek sayısısını artırıp renkli sütunları da artıcaksınız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.