Kolay Bebek Yeleği Modeli

06.05.2020
1.786
Kolay Bebek Yeleği Modeli

Kolay Bebek Yeleği Modeli
Sevgili hanımlar bugün sizlere armağanlik bebek yeleği olarak örebileceğiniz yapılışı kolay ve süratli olan iki adet değişik bebek yelek yapımını Türkçe videolu tarifli olarak yayınlıyorum.
Genellikle daha zor ve zahmetli bebek yelekleri paylaşıyordum ama yeni bebeği doğan yakınlarına armağan hedefli daha kolay numune arayanlarında olduğunu düşündüm. O yüzden bugün de daha kolay ama çokta güzel iki örneği paylaşayım dedim.
Tabi şunlar kolay daha değişik misaller olsun diyenler bebek örgü modelleri bölümümüze bakabilir ve eskiden yayınladığımız bütün yeleklere göz atabilirler.
Bu yapımı kolay kolay bebek yeleği bütün olarak örülmüyor. İlk önce ön bedenlerden biri arkanın tamamı ile birlikte örülüyor. Sonra diğer ön beden ile örgüye devam edilerek yelek tamamlanıyor. Diğer ön omuz kısmından başlanıp aşağıya etek ucuna doğru örülüyor.
Yaka ve kol kesimlerindeki artırmalar ile eksiltmelere yelek örülürken ilgi edilmesi gerekiyor.
Tüm şunlar neticesinde örgüden hiç anlamayan ya da yeni başlayanların bile örebileceği kolaylıkta bir yelek modeli elde ediliyor. Daha detaylı anlatımı aşağıdaki videosunda gayet net bir biçimde anlatılıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.