Kapşonlu Saç Örgülü Tulum Modeli

28.04.2020
3.754
Kapşonlu Saç Örgülü Tulum Modeli

Kapşonlu Saç Örgülü Tulum Modeli
Çok moda bir bebek tulumu çalışmasıdır. Kulaklı kapüşonlu bir tulumdur. Model olarak önün sağ ve solunda üçlü saç örgüsü çalışılmıştır. Örnek tulum çalışması 1 yaş bebekler amacıyla uygundur.
Tulumun yapımında 3,5 yumak 250 metre Nako Elit Baby bebe ipi ile 4 numara örgü şişi kullanılmıştır. Kullanılan malzemelerin arasında 6 adet de düğme bulunmaktadır.
Haroşa ve üçlü saç örgüleri ile örülmüştür. Oldukça bilindik bir bebek tulumu örneğidir. Normalde ayak ucundan başlamalıdır. Fakat bu anlatımında yakadan başlanmıştır.
Kapüşonlu Bebek Tulumu
İki Şişle Saç Örgülü Kapüşonlu Bebek Tulumu Nasıl Örülür?
Yakadan 86 ilmekle başlanıp sonrasında da roba çalışması yapılmıştır. Devamında kollar örülmüştür. Kollarda haroşa örgü ve tekli lastik örgü kullanılmıştır.
Kol çalışmaları bitirildikten sonra gövde alanı örülmüştür. İlik evresinde ekstradan düz hatlı bir örgü işlevini gerçekleştirmesine da yer verilmiştir. Beden alanı ayakları ile beraber üçlü burgulu saç örgü ve haroşa örgü ile tamamlanmıştır.
Üçlü Saç Örgülü Bebek Tulum
Beden alanı tamamlandıktan sonra da bacak uçlarında kol uçlarında bulunduğu gibi uzun bir lastik çalışması yapılmıştır.
Son olarak yaka evresinden ilmek alarak haroşa örgü ile kulaklı kapüşon örümü gerçekleştirilmiştir. Düğmeleri de eklenerek saç örgülü bebek tulumu tamamlanmıştır.
Tulumun daha ayrıntılı yapılışına alttaki videodan ulaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.