İki Renkli İki Şiş Örgü Modeli

21.06.2020
2.727
İki Renkli İki Şiş Örgü Modeli

İki Renkli İki Şiş Örgü Modeli
Artık son zamanlarda evden çıkamıyoruz. Bende evde kalan ipleri değerlendirebileceğimiz bir model ördüm. Model amacıyla bir ana renk kullanılıyor.
Bu ana rengin üstüne ben mavi renk ip kullandım. İsterseniz her sıraya ayrı bir renk kullanabilirsiniz. İki renkli oluşturulan model amacıyla dilediğiniz sayılarda örgüye başlayabilirsiniz.
İlk olarak lastik hazırlayın. Sonra ön yüzde düz arka yüzde tüm ilmekleri ters olarak örün. Sonra ön doğrultuda renk değiştirin. Ben bu bölgede mavi renkli ip kullandım.
Önce kıyı ilmeğini düz örün. Sonra ipi arkaya alıp bir ilmek örmeden atlatın. Sonraki ilmeği düz örün. Bu sırada bir ilmek örmeden atlatın ileri ilmeği düz örerek sırayı tamamlayın,
Örgünün arka kısmına geçince ilmeklerin tamamını düze dönüştürerek örün. Mavi renkli ilmekler ters görüntülü bulunduğu amacıyla önden girerek düze çevirin.
Ön doğrultuda yine ana renge geçin. Tüm ilmekleri düz olarak örün. Örgüyü çevirin ve arka doğrultuda ilmekleri ters olarak örün. Her renk 2 sıradan oluşuyor.
Ön doğrultuda renk değiştirin. Önceki modelde evvelce kıyı ilmeğini düz örüp ileri ilmeği örmeden atlamıştık bu defa kıyı ilmeğinden ileri ilmeği de düz örün.
Sonraki ilmeği örmeden atlatın. Aynı ilk modelde bulunduğu gibi bir ilmek düz örüp ikinci ilmeği örmeden atlatarak devam edin. Sadece her defasında modeli kaydırarak devam ediyoruz.
İki sırayı tamamlayınca ana renge geçip ön yüzde düz arka yüzde ters şeklinde 2 sıra örün. Sonra ilk başlangıçta yaptığımız gibi modeli yinelayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.