Haraşo Verev Şapka Nasıl Örülür

22.01.2023
483
Haraşo Verev Şapka Nasıl Örülür

Haraşo Verev Şapka Nasıl Örülür

Şiş örgü numuneylerinden hem erkekler hem de kadınlar amacıyla kullanabileceğimiz numuneyle hazırlanmış bere modelleri anlatımı hazırladık. Şapkamızı köşeden köşeye örgü modeli gibi düşünün. Köşeden başlayıp başka köşeye doğru ördüğümüz modellerden. Aynı teknikle bebek battaniyesi modelleri de örebilirsiniz. Yakışacaktır. Renkli örgü modellerinden battaniyeler örmeyi düşünebilirsiniz.

Havalar soğudu, kombiler – sobalar yanmaya başladı. Soğuk kış günlerinde en çok kullandığımız aksesuarlardan biri örgü şapkalar, örgü atkılar, örgü eldivenler. Bizde en güzel örgü modellerinden meydana gelen basit ve şık duran örgülerden tanımlar hazırlıyoruz. Günümüz konumuz bere modelleri. Diagonal desenli örgü şapka bitirildiğinde çok şık duruyor. Aile boyu örüp grup şapkalar kullanabilirsiniz. Hazır kürk ponponlar ya da kendi yaptığınız ponponlarla şapkayı tamamlayabilirsiniz. Örneğin çocuklarınıza haraşo örgü şapka yapılışını da örmek isteyebilirsiniz. Şapka ve atkı bir arada. Tek örgüde ikisi de çıkıyor. Kızlarınıza örgü şapka ve boyunluk yapılışını grup olarak örmek isteyebilirsiniz. Küçük kızlara çok yakışıyor. Tıpkı kırmızı başlıklı kız gibi. İpleriniz ve şişleriniz hazırsa haraşo verev şapka nasıl örülür öğrenelim.

Şiş örgü numuneylerinden köşeden örgü yöntemi ile battaniye örmeye alışmıştık. Şimdi aynı teknikle şapka örüyoruz. 4 ilmekle köşeden başlayıp artırarak örmeye devam ediyoruz. Daha sonra yine azaltmalara başlıyor 4 ilmek ile bitiriyoruz.

Şapka amacıyla alize lanagold kullanıyoruz. Yünlü bir iplik. Hem de 80 cm uzunluğunda 3,5 mm misinalı şiş kullanarak öreceğiz. Ölçüler 56 cm baş etrafı amacıyla uygun. Köşeden başlayıp 47 cm imkan kadar artırıyoruz. Daha sonra aynı ölçülerde azaltarak baklava dilim

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.