Güllü Tığ Oyası Modeli Yapımı

28.08.2020
4.792
Güllü Tığ Oyası Modeli Yapımı

Güllü Tığ Oyası Modeli Yapım
Merhaba hanımlar bugün sizlere güllü tığ oyası yapımını paylaşacağım. Tek renk yapılarak da harika duran bir oya modeli. Çeyizlerde kesinlikle bulunması gereken bir örgü.

Malzemeler
2 renk oya ipi
İpinize ideal tığ
Yapımı
Güllü tığ oyası modeli amacıyla ilk olarak ipi sabitleyelim. Başına bir alalım tığ battıya girelim ve iki iki çekelim. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. Araya bir zincir çekelim başına bir alalım yandakine girelim iki iki çekelim. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım.

Yandaki tığ battıya girip iki iki çekelim. Araya bir zincir çekelim başına bir alıp yandakine girelim. 4 zincir çekip aradan girelim ve kapatalım. Bu şekilde vereceğimiz arayı yapalım. Sonra 1 zincir çekelim başına bir alalım yandaki tığ battıya girip iki iki çekelim.

5 zincir çekelim ufak serum halkayı alalım ve amacıyladen geçirelim. Girelim ikinci sık iğneyi yapalım. 2 zincir çekelim girip kapatalım. 3. sık iğneyi de yapalım ve yine 2 adet zincir çekelim sık iğne yapalım. Bu şekilde devam edelim. Bu şekilde vereceğimiz arayı yapalım.

Sonra 1 zincir çekelim başına bir alalım yandaki tığ battıya girip iki iki çekelim. 5 zincir çekelim ufak serum halkayı alalım ve amacıyladen geçirelim. Girelim ikinci sık iğneyi yapalım. 2 zincir çekelim girip kapatalım. 3. sık iğneyi de yapalım ve yine 2 adet zincir çekelim sık iğne yapalım.

Bu şekilde devam edelim.Sonra zincire sık iğneyle girelim sık iğne yaparak inelim. 7 adet sık iğne yapalım ve araya girelim ve sabitleyelim. Kırmızı ipe geçelim ve sabitleyelim. 8 zincir çekelim zincirin altından girelim dibinde zincir çekelim. Zincirin altından girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. İki ilmeği kapatalım. İpin ucnu alalım iki ilmeği kapatalım.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.