İncili Çiçekli Kese Lif Modeli Yapımı

10.05.2020
2.603
İncili Çiçekli Kese Lif Modeli Yapımı

İncili Çiçekli Kese Lif Modeli Yapımı
Farklı dizayn lif modelleri çok ilgi çekiyor. Genellikle yeni model arayanlar amacıyla standart dizaynın dışındaki bu lifler çok beğeniliyor. O yüzden bu konumuzda bu tarz bir lif olan incili çiçekli kese lif modeli anlatımına yer vermeyi ideal gördük.
Kese lif modeli bulunduğu amacıyla iki kat olarak örülüyor. Ön yüzünde ortası incili 6 yapraklı çiçekler bulunuyor. Arka yüzü ise tamamiyle düz bir şekilde gerçekleşiyor. Sonuçta kullanımı kolay ve kullanımı kolay bulunduğu kadar gösterişli bir çeyizlik lif örneği ortaya geliyor.
İncili Çiçekli Lif Modeli Nasıl Örülür?
Tasarım kese lif yapımında 7 numara tığ ile tek renk lif ipi kullanılıyor. Hem de çiçekleri süslemek amacıyla de bu malzemelere 9 adet yarım inci boncuk ek ediliyor.
Tasarım minare başı şeklini andırıyor. Arka katın örülmesi ile işe başlanıyor. Bu kısım tamamı ile yıldız lif yöntemi ile örülüyor. İlk evvelce uç kısmından başlanıp 12 fıstık imkan kadar artırmalar gerçekleşiyor ve bir üçgen parça elde ediliyor. Sonra 11 sıra hiç artırma yapmadan ilerlenerek düz bir taban gerçekleşiyor.
Kese lifin ön yüzü puf çiçekler ile aralarındaki tekrar yıldız yöntemi ile örülen düz sıralardan oluşuyor. İlk evvelce bu 2 sıra düz zemin ayrı ayrı örülüp hazırlanıyor. Sonra ikisinin arasına puf çiçekler çalışılıyor. Üste de tepede tek çiçek kalana kadar aynı çiçeklerden örülerek ön yüzde tamamlanıyor.
İki parça birbiri üstüne konup dikilerek inci çiçekli kese lif örneği kullanıma hazır duruma getiriliyor.
Detaylı anlatımı amacıyla alttaki videosunu izlemelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.