Gül Islemeli Kolay Yelek Yapımı

29.03.2020
3.311
Gül Islemeli Kolay Yelek Yapımı

Gül Islemeli Kolay Yelek Yapımı
Sizler amacıyla basit mı basit bir el örgüsü bebek yeleği anlatımı bulduk. Anlatımı oluşturulan gül prosedüreli basit bebek yeleği modeli 1 yaş bebekler amacıyladir. Gerekli artırmalar ve eksiltmeler ile diğer yaşlara da uyarlayabilirsiniz.
Gül prosedüreleri ile bilhassa kız bebekleriniz amacıyla örebilirsiniz. Hatırlarsanız bir diğer gül süslemeli örgü kız bebek yeleği modeli de gerektiğince güzeldi. Yine prosedüresiz ve renk değişimi ile beraber erkek bebekler amacıyla de örebilirsiniz.
Yelek; 2 ön, 1 arka olmak üzere 3 parça durumunda ayrı ayrı örülmüş ve sonrasında birleştirilmiştir.
Yapımında 1 yumak anti pilling özellikli, orta kalınlıkta Nako Elit Baby beyaz iplik tercih edilmiştir. 3,5 numara misinalı şiş kullanılarak örülmüştür.
Eğer bu model sizi kesmedi ise sitemizdeki En Şirin Kız Çocuk Yelek Modelleri yeni model arayışı amacıyladekilerin imdadına yetişecektir.
Misinalı Şişle Gül Nakışlı Kız Bebek Yeleği Nasıl Örülür?
Yeleğin ilk ön parçası amacıyla başlama adedi 35 ilmektir. Daha sonra 4 diş haroşa örülmüştür. Daha sonra gül motiflerinin işleneceği resimde görülen kabartmalı şeritlerin yapımına başlanmıştır.
Bunun amacıyla baştan ve sondan 11 ilmek haroşa ve kabartmalı alanı meydana getirmek amacıyla de 13 ilmek düz örülmüştür. Tersinde ise haroşalar tekrar haroşa, düz ilmekler ise ters örülmüştür. Bu prosedür 10 diş haroşa sırası olan kadar devam ettirilmiştir.
Onuncu sırada ise tüm ilmekler haroşa örülmüştür. Böylece düz örülen alanda çizgili bir manzara elde edilmiştir. Bu şekilde 3 kare olacak şekilde örmeye devam edilmiş ve sonrasında kol ayrımlarına geçilmiştir.
Diğer ön parça da aynı şekilde örülmüştür.
Gül prosedüreli bebek yelek örneğinin arka alanına 60 ilmekle başlanmıştır. Yine ön parçalarda bulunduğu gibi kenarlar 11 ilmek, ortası da düz örgü olarak örülmüştür. Toplamda 35 diş haroşa imkan kadar bu şekilde devam edilmiştir. Sonra kol altı işlevini gerçekleştirmesine geçilmiş ve yeleğin arka alanı bitirilmiştir.
Ön iki parçanın üstüne bir nakış işler gibi gül prosedüreleri gerçekleştirilmiştir. Sonra tüm parçalar birbirine dikilmek amacıyla gül prosedüreli bebek yeleği yapımı tamamlanmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.