Gerçek Selanik Örgü Modeli

18.06.2020
4.368
Gerçek Selanik Örgü Modeli

Gerçek Selanik Örgü Modeli
Bazı örgü modelleri örgünün asli modelleridir. Örgüye yeni başlayanların kesinlikle öğrenmesi gerekir. Bu tığ işi örgüde de şiş işi örgüde de böyledir. İşte biz de bu asli modellerden biri olan gerçek Selanik örgü modelinin nasıl örüldüğü ile alakalı bir tetkik yaptık. Sizlerin en basit şekilde nasıl öğrenebileceğinize dair bulgular topladık.
Hatırlarsanız yalancı Selanik örgü modeli nasıl örülür ile alakalı sizlere bulgular vermiştik. Bu da onun kadar basit yapım bir örgü modelidir. Yalnızca belirli püf noktalarına ilgi edilmelidir. Aşağıda vereceğimiz bulgular ve yapılış videoları bu yönde olacaktır.
Gerçek Selanik Örgü Örneği
Gerçek Selanik modeli atkılarda, kazaklarda, berelerde ve daha çoğu örgüde rahat rahat kullanılabilen bir modeldir. O yüzden örgü severler doğrulusunda sık sık bu modele başvurulmaktadır.
Yapılışı da çok basitdır. Öncelik ile başlangıçta ilmek sayınız tek olmalıdır. Kurulumunda ise başlangıç ilmekleri bir ters-bir örmeden al şeklinde ilerlemelidir.
Gerçek Selanik Örgü Modeli Yapımı
Sonraki sırada çiftli gelen ilmekler beraber örülerek, başka tekli ilmek örmeden alınarak ilerlenir.
Diğer sıralarda bundan sonra bu son sıranın tekrarı şeklindedir. İlerledikçe kanallı yapının oluştuğu görülecektir.
Sizlere gerçek Selanik örgü modeli amacıyla iki ayrı yapılış videosu bulduk. İkisinin de anlatımı çok iyi. Kolaylıkla anlayabileceğiniz türden. Birinde boyunluk yapımı üzerinden anlatılırken, başkain de yalnızca numune anlatımı yapılmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.