File Örtüler İçin Çiçek Modeli

28.08.2020
1.094
File Örtüler İçin Çiçek Modeli

FİLE ÖRTÜLER İÇİN KOLAY ÇİÇEK MODELİ

Malzemeler
Koton ip
0.7 mm tığ
Yapımı
Örgü çiçek motifi amacıyla ilk olarak iki kez sarıp sihirli halka yapalım. 1 zincirle sabitleyelim. 6 adet zincir çekelim tepeye bir kez alalım boşluğa batalım ve bir adet çift trabzan alalım. Toplam 4 adet çift trabzan yapalım. Sihirli halkaya battıktan sonra çift trabzan daha yapalım.

7 zincir çekip çevirelim boşluğun amacıylae girip çift trabzan yapalım. Toplamda 6 adet yapalım. Yanlarda birer adet artırma yapalım. 3 zincir çekelim tepeye bir alalım üçüncüye batalım çift trabzan yapalım. 7 zincir çekip çevirelim boşluğa batıp çift trabzan yapalım. Diğer trabzanların üstüne tek tek batıp çıkaralım.

3 zincir çekelim üçüncüye batalım 7 zincirle çevirelim. 5 sıra yapalım birer birer artıralım. Sırasını dilediğiniz boy kadar getirebilirsiniz.3 adetyi tamamlayalım. Sihirli halkayı çekip oluşturalım. İkinci kısım amacıyla ilk olarak 8 adet zincir çekelim ve bağlayalım 5 zincir çekip yuvaya girelim bir adet çift trabzanla kutucuk oluşturalım.

Tekrar 3 zincir yapalım 5 adet aynı şekilde yuva oluşturalım. Köşeye bağlayıp 5. yuvayı da yapalım. 7 zincir çekelim yuvanın ortamında girelim 4 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim yana batıp tekrar çift trabzan yapalım. Çevirelim tekrar aynı işlemleri yapalım.

Direğin tepesine batalım bir sık iğne daha yapalım. Köşeye gelince ip yürütelim 7 adet sık iğne yapalım. Her birinin tepesine bir kez batarak sık iğne yapalım. Bu şekilde son parçayı da tamamlayalım.

10 zincire batarak aşağı kadar inelim. Sık iğneyle bağlayalım. 10 zincir çekelim bir zincirde çoğunlukla dolduralım. Bundan 5 adet yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.