Eski Kıyafetlerden Halı Nasıl Yapılır

13.08.2022
656
Eski Kıyafetlerden Halı Nasıl Yapılır

Eski Kıyafetlerden Halı Nasıl Yapılır

Muhteşem geri dönüşüm fikirlerinden bir çalışma hazırladık. Ev dekorasyonunda en çok kullandığımız, kullanmayı çok sevdiğimiz el yapımı halı modellerinden olacak. Halıyı gerçekleştirme amacıyla eski kıyafetlerimizi kullanacağız. Pantolon, etek, gömlek, tişört gibi. Hepsini keseceğiz, biçeceğiz ve meydana harika bir halı çıkartacağız. Ben bayıldım. Eminim sizde çok seveceksiniz. Küçük gelen, kullanılmayan, yırtılan, solan, eskiyen kıyafetleri değerlendirerek halı yapacağız. Halıyı kasnakta dokuyoruz. Hepimizde bu tür kasnak yok. Ama kıyafetleri keserek ipleri hazırlayıp daha sonra eski kotlardan halı yapımında bulunduğu gibi tığ işi örgülerle birleştirebilirsiniz. Yada kumaştan halı yapımında bulunduğu gibi dikerek parçaları birleştirebilirsiniz. Artan kumaşları değerlendirmek isteyenler bu tür güzel bir projeyle evlerini renklendirebilirler. Yine çoğalan kumaşlardan ne yapılır çoğu değişik modelden meydana gelen bir galeri hazırlamıştık. İnceleyebilir değişik çalışmalar da yapabilirsiniz.

Eski kıyafetlerden halı nasıl yapılır ismim ismim videoda anlatılıyor. Sizde evde kendinize çivilerle, tahtalarla kasnaklar hazırlayabilirsiniz. Yere ipleri serip bant sayesinde kasnak hazırlayabilir halıları dokumaya başlayabilirsiniz. İğne iplik kullanarak dikebilirsiniz. Kıyafetlerimizden ipleri hazırladıktan sonra bundan sonra çoğu yöntemle halıyı yapabiliriz. Pantolonlardan, kazaklardan, montlardan halı nasıl yapılır merak ediyorsunuz değil mi. O durumda videoya geçelim.
Daha evvelce eski penye tişörtten paspas yapımı hazırlamıştık. Bugün bütün eski kıyafetlerimizi kullanarak güzel bir halı yapıyoruz. İsterseniz piknik örtüsü olarak kullanabilirsiniz. Yada evinizde banyoda, balkonda, terasta ya da bebek odalarında kullanabilirsiniz. Halının boyutlarını ayarlayarak evinizin istediğiniz köşesinde kullanabiliriz.

Şimdi pantolon, kazak, gömlek, tişört, elbise hepsini hazırlıyoruz. Daha sonra halı yapıyoruz. Detaylara ise eski kıyafetlerden halı nasıl yapılırdan ulaşıyoruz. İyi seyirler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.