Efsane Erkek Çocuk Yeleği Yapımı

07.06.2020
6.474
Efsane Erkek Çocuk Yeleği Yapımı

Efsane Erkek Çocuk Yeleği Yapımı
Kırçıllı iple örülen ve tasarımı çok şık olan erkek çocuklar amacıyla cepken yelek modeli muhakkak beğeneceğiniz türden. Kolay bir örüm biçimi var. Parçalı şekilde örülmekte ve sonradan birleştirilmekte.
Örnek anlatımı 4-5 yaş grubundaki erkek çocuklar amacıyla yapılmış. Eğer istenirse başka yaş kümeleri amacıyla de örülebilir. Diğer yaşlar amacıyla sayıları alttaki videosunda belirtilmiş.
4 numara şiş ve 2,5 yumak kendinden kırçıllı Nako Vega Tweed markalı iplikler ile örülmüş. Hem de hem cepkenler hem de ilikler amacıyla toplamda 11 adet düğme kullanılmış.
İki Şişle Cepken Model Erkek Çocuk Yelek Modeli Yapılışı
Şişe 41 ilmek atılarak ilk ön parçanın örülmesine başlanır. 1 sıra düz örülerek ön yüze gelinir. Daha sonra o cepkendeki sivriliği vermek amacıyla ilmekler sol 26, orta 2 ve sağ 13 olmak üzere ayrılır.
13+2=15 ilmek düz haroşa olarak örülür. İki geniş ve bir adet dar olan kısımdan ilmekler dahil edilerek cepkendeki o kavislik elde edilir.
Kavislik sağlandıktan sonra bundan sonra hiçbir prosedür yapılmadan düz bir şekilde kola ve yakaya kadar örmeye devam edilir. Daha sonra sağdan kol, soldan da yaka amacıyla kesim yapılır. Omuzla beraber cepken yeleğin ilk ön parçası örülür.
Erkek Çocuk Cepken Yelek Modeli
Sağ amacıyla de ayrımlar tam ters olacak şekilde bir ön parça daha örülür.
Arka alanı örülür ve hem ön hem de arkada yer alacak cepkenler yapılır.
Tüm parçalar dikilerek birleştirilir ve cepkenli erkek çocuk yelek modeli tamamlanır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.