Arabalı Bebek Yelek Modeli Yapımı

06.06.2020
6.657
Arabalı Bebek Yelek Modeli Yapımı

Arabalı Bebek Yelek Modeli Yapımı
Bazı bebek yelek modelleri hiçbir vakit geçerliliğini yitirmez. Bunlardan biri de araba figürlü yelek modelleridir. İşte biz de sizler amacıyla bu tür bir model bulduk. Genellikle erkek bebekler amacıyla örebileceğiniz arabalı yelek modeli sizlere aslında bir nostalji yaşatacak.
Model 0-1 yaş amacıyladir. Bedeni saks mavisi, ön vücutta tespit edilen yol ise gri ve kara iple çalışılmıştır. Bunun haricinde araba motifleri amacıyla de değişik renklere gereksinim duyulmuştur. Örnek anlatımında sarfedilen iplerin markası Himalaya Everday Bebe Lux’tür.
El sıkılığına bağlı olarak 3,5 ya da 4 numara şiş kullanılması önerilmiştir. Araba motifleri tığla örüldüğü amacıyla 2,5 numara örgü tığı kullanılmıştır. Hem de 4 adet de araba figürlü düğme ek edilmiştir.
Eğer değişik modeller arıyorsanız 15 adet örgü erkek bebek yelek modeli paylaşımımız sizlere yol gösterecektir.
Arabalı Erkek Yelek Modeli Nasıl Örülür?
Yakadan başlanan classic yelek modelidir. 76 ilmekle başlanır. 4 diş haroşa süresince örülür. Daha sonra ön vücudu, kolları ve arka vücudu ayrılarak roba alanı tamamlanır.
Roba ayrımı yapılırken gövdeler ve kollar arasında birkaç ilmek 1 dola-1 ör geçmiş gerçekleştirilir. Kollar amacıyla 10, arka gövde amacıyla 22, ön gövdeler amacıyla 15’er ilmek ayrılır. Kollar ve arka düz örülürken, ön gövdeler amacıyla ayrılan 15 ilmeğin 8 adetsi düz, 7 adetsi ise haroşa şeklinde örülür.
Arabalı Erkek Yelek Modeli Yapımı
Kol ayrımlarında ajur çalışılarak 18 artırmalı roba çalışması tamamlanır. Artık yalnızca ön ve arka gövde ile devam edilir.
Devamında gövde evresinde yer alan yol ve araba çalışmaları ile arabalı yelek modeli bitirilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.