Dantel Sepet Yapımı

01.11.2020
1.435
Dantel Sepet Yapımı

Pamuk İpten Dantel Sepet Yapımı

Evinizin her köşesinde kullanacağınız harika pamuk ipten dantel sepet yapımı hazırladık. Beğendiğiniz dantel örneklerinden, kullanmadığınız dantellerden, eski dantellerinizden sepet modelleri yapabilirsiniz. Örgü sepet modellerinden sizlere harika örneklerin yapılışlarını hazırlamıştık daha öncede. Dantel kase yapımı şeması çok beğeneceğiniz sepet modellerinden. Dantel sepet yapımı anlatımlı modeller amacıyla kare dantellerinizi, yuvarlak dantellerinizi kullanarak sepetler örebilirsiniz. Sizlere yuvarlak dantel şemasından meydana gelen güzel bir sepet tanımı hazırladık. O modellerimizi de inceleyerek ev dekorasyonunuz amacıyla örebilirsiniz. Harika modeller var. Elinizde olan dantelleri değerlendirmek amacıyla sepet fikri güzel bir fikir. Hadi şimdi pamuk ipten dantel sepet yapımı aşamalarına geçelim.

Pamuk ipten dantel sepet yapımı ve tutkalı nasıl kullandığımıza dair çok güzel paylaşımlarımız oldu. Şimdi aralarına görülmemiş çok güzel bir model daha ekledik. Pamuklu ipliklerle ördüğümüz harika bir sepet. Mutfak, banyo, salon gibi evinizin çoğu alanında kullanabilirsiniz.

Sepet yapımında kullanacağımız şema yukarıdaki gibi. 6 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Daha sonra tekrar 6 zincirler ile yuvalar yapıyoruz. Şemada uzun çizgiler trabzan, kısa çizgiler tekli trabzan, noktalar zincir, x ler sık iğne manasına geliyor. Sepeti örüp bitirdiğimizde tutkallıyoruz. Bildiğiniz bir tutkallama yöntemini kullanabilirsiniz.

Sepetin alt çapı 10 cm seviyesinde oldu. Tur adetlerini artırarak dilediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. İçine örgü aksesuarlarınızı, makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz. Tokalarınızı, takılarınızı koyabilirsiniz. İşte harika sepetin son hali.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.