Parmaksız Bebek Eldiveni Yapılışı

24.09.2020
1.015
Parmaksız Bebek Eldiveni Yapılışı

Parmaksız Bebek Eldiveni Yapılışı

Kış aylarında bebeklerinizin ellerinin üşümesi amacıyla örebileceğiniz yapımı gerektiğince kolay parmaksız bebek eldiveni yapılışını derledik.

Bebekler kış aylarında hem ev ortamında hem de dışarıda soğuktan korunmalıdır. Bu amaçla genelde örgü kıyafetler tercih edilir. Bebeklerin en çok soğuk aldıkları ve vücutlarının üşüdüğü yer ellerdir. Elleri güvenliğini sağlamak amacıyla onlara kesinlikle eldiven takmanız gerekir. Evde kendiniz kolayçe yapabileceğiniz bir örgü eldiven tanımı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Parmaksız bebek eldiveni nasıl yapılır, hangi ip ve tığ tüketilir aşağıdan ismim ismim ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

Parmaksız Bebek Eldiveni Yapılışı
Gerekli Malzemeler: Pamuk yumUşak bebe yünü olarak geride bıraktığımız örgü ipi, 4 mm şiş gereklidir.

Yapılışı:

İlk olarak ipimizi elimize alıp 4 mm şişimiz ile 28 ilmek atıyoruz. Bebeğinizin elleri daha tombik ise zincir miktarını arttırabilirsiniz.
Daha sonra ise ilk sıradan bir ilmek alıp (örmeden alıyoruz) 2 ters ve 2 ters örün. Daha sonra ise bu prosedürü 3 ilmek kalana kadar tekrarlayıp son 3 ilmeği düz örerek sırayı bitiriyoruz.
Şimdi ise yukarıdaki gibi aynı şekilde ilerliyoruz. Ancak son 3 ilmeği 2 ters 1 düz örün.
1 ve 2. sırayı bu şekilde 4 kez tekrarlayın.
11. sıraya gelince ise örmeden ilmeği alıp ters ilmek şeklinde ters örerek, düz şeklinde geleni ise düz örerek ilerleyin .
12. sıraya gelince ise 1 ilmeği örmeden alıp en son ilmeğe kadar ters örün. En son ilmekte ise düz örün.
Eldivenin devamının nasıl yapıldığına alttaki videodan ulaşabilirsiniz.
Sitemizde yer alan başka örgü örneklerini de inceleyip evde yapabilirsiniz. Sizin de evde denediğiniz ve güzel olan örgü tarifleri var ise bizimle paylaşmak dilerseniz facebooktan sayfamız deryal fıkırler sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Hem de sitemizde yer alan başka yemek tariflerini de göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.