Çok Amaçlı Örgü Modeli

23.03.2020
822
Çok Amaçlı Örgü Modeli

Çok Amaçlı Örgü Modeli
Erkek örgüsü, bayan örgüsü demeden her örgüye uyabilen çok hedefli bir model anlatımı yapacağım. Bu modeli aynı vakitte lastik yerine kullanabilirsiniz. Boyunluk ve şapka gibi örgülerde bu modeli kullanabilirsiniz. Modelin yapımı 4 ilmekle yapılıyor.
Önce ilmekleri şişe takıp hazırlayın. Bu modelde ilmek alış biçimi çok önemlidir. İlmek alma biçimi örgünün görünümünü tamamiyle değiştirecektir. Verdiğim püf noktalarını takip ederek bu modeli hiç zorluk çekmeden basitçe yapabilirsiniz.
Önce kıyı ilmeğini alın. Model 4 ilmekle yapılıyor. Bunun amacıyla ilk ilmeği ön taraftan girerek düz örün. İkinci ilmeği arka taraftan girerek düz örün. Üçüncü ilmeği ipi şişe dolayarak ters örün. İpi şişe dolayarak örünce ilmeğin yönünü çevirmiş olacaksınız.
Son ilmeği ön taraftan girerek düz örün. İkinci modele geçince aynı şekilde ilk ilmeği önden girip düz örün. İkinci ilmeği arkadan girerek düz örün. Üçüncü ilmeği dolayarak yönünü dönüştürerek ters örün. Dördüncü ilmeği önden girerek düz örün.
Ön taraftan bu şekilde sırayı tamamlayıp arka tarafa geçince evvelce kıyı ilmeğini alın. İlk ilmeği önden girerek düz örün. İkinci ilmeği arka taraftan girerek düz örün. Üçüncü ilmeği ters örüp son ilmeği önden girerek düz örün.
Modelin sonu hangi ilmekle biterse bitsin örgüye başlangıç biçimi aynı olacak. Her defasında örgüyü çevirince aynı prosedürü yaparak öreceğiz. Örgünü her iki yönünı da aynı şekilde örünce çift doğrultulu bir model oluyor. Örgünün iki yönü aynı olunca bir üstünlük sağlıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.