ÇOCUKLAR İÇİN ÖRGÜ ETEK YAPILIŞI

02.12.2020
4.441
ÇOCUKLAR İÇİN ÖRGÜ ETEK YAPILIŞI

ÇOCUKLAR İÇİN ÖRGÜ ETEK YAPILIŞI

Kız çocuk örgü etek modelleri tığ ve şişle örülebilir. Şiş ile oluşturulan etek modelleri daha çok kışlık iken tığ ile oluşturulanlar mevsimlik olabilir. Mevsim geçişlerinde hava biraz serin bulunduğu amacıyla ince muz çorap ile bu tığ işi örgü etekleri çocuklarınıza basitlıkla giydirebilirsiniz.
Daha önceki yazılarımızda örgü robalı kız çocuk elbisesi yapımını anlatımlı olarak paylaşmıştık. Bu yazımızda ise 2-3 yaş çocuk etek modelleri ile yapımını sizler ile paylaşıyoruz. Kız bebekleri büyüyüp çok büyükte imkan kadar en sevimli örgü etekler ve elbiseler ortamında görmek istiyoruz. Erkek bebekler amacıyla patik, yelek gibi şeyler örülse de en çok örgü kıyafet kız çocuklarına yapılıyor. Çünkü etek, elbise hem örmesi daha basit hem de kullanımı basit oluyor. Bu yazımızdan sonra diğer yazılarımızda fırfırlı örgü etek nasıl yapılır, basit örgü etek modelleri nelerdir görebilirsiniz.
Üç sıra düz üç sıra ters örgü ile yapabileceğiniz bu basit örgü etek modelini ister kendi çocuğunuz amacıyla dilerseniz diğer biririnin çocuğu amacıyla armağan olarak yapabilirsiniz. 168 ilmekten meydana gelen örneğimizde 21 ilmekten meydana gelen motifler kullanıyoruz. Bu etek 3- yaş arası çocukların giyebileceği bir etektir. Siz dilerseniz azaltabilir ya da artırabilirsiniz.
Videodaki örnekte orta kalın ip ve 3,5 numara şiş kullanılıyor. Daha kalın ya da daha ince gerçekleştirme amacıyla değişik kalınlıkta ip ve şiş kullanabilirsiniz. Çocuklar amacıyla örgü etek yapılışı anlatımını videoda görebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.