Büyük Beden Bayan Tığ Yelek Modeli

29.08.2023
273
Büyük Beden Bayan Tığ Yelek Modeli

Oldukça zarif bir tığ yelek modeli ile sizlerle birlikteyim. Sizi hiç zorlamayacak çok çabuk üreyen ve çok zevkli örülen bir tığ yelek modeli hazırladım. Modelin zarif ve kibar görünmesi amacıyla gerektiğince ince bir ip ile örüldü. İsterseniz ince angora ip ile örebilirsiniz. Kullanacağınız ip kalınlığına göre tığ kalınlığını ayarlamalısınız. Tığ kalınlığını ayarlarken kullanacağınız ipi alıp zincir çekin. Eğer zorluk çekmeden örebiliyorsanız doğru tığ kullanıyorsunuz demektir.
Öncelikle bu yelek modelinin yapımına evvelce zincir çekerek başlıyoruz. Her model amacıyla 6 adet zincire gereksiniminiz olacak. Hem de ön lastik amacıyla zincir ayarlamayı unutmayın. Tığ yelek modeli öreceğiniz vakit kullandığınız bir kıyafetinizi ölçü alıp aynı genişlikte zincir çekerek başlayın. Zinciri bir oran çok çekin. Modeli kurduktan sonra çoğalan zinciri keserek örgüye devam edebilirsiniz. Önce 2 ya da 3 sıra tırabzan hazırlayın. Sonra 5 zincir çekip ileri sıraya geçin. İpi iki kez dolayın. Dördüncü tırabzana batıp buradan bir ilmek çıkartın. Sonra 3 defada yukarıya doğru örerek çıkın. Son ilmeği kapatmayın.
İpi çift dolayıp aynı yere 2 adet daha tırabzan yapın. 3 tırabzan yapınca iki defada kalan ilmekleri kapatın. 6 zincir çekip aynı yere son ilmeklerini kapatmadan 3 tırabzan daha yapın. Kalan ilmekleri iki aşamada kapatın. Hiç ara vermeden ipi çift dolayıp 5 tırabzan atlayıp altıncı tırabzana aynı şekilde modeli uygulayarak devam edin. Sırayı tamamlanınca ileri sıraya geçin. evvelceki sırada meydana gelen modelin ara boşluğuna 5 adet sıkı iğne yapın. 3 zincir çekip aynı yere 5 tırabzan daha yapın. Bu şekilde sırayı tamamlayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.