Çizgili Yuvarlak Yıldız Lif Modeli Yapımı

04.05.2020
3.584
Çizgili Yuvarlak Yıldız Lif Modeli Yapımı

Çizgili Yuvarlak Yıldız Lif Modeli Yapımı
Hem çizgili hem de altıgen biçimli yeni bir lif modeli anlatımıdır. Çizgilerle iç içe işlemiş yıldız desenleri elde edilmiştir. İki ayrı renkle çalışılmıştır. Dilimli bir manzarası olmasına karşın tek tek değil bir tüm olarak örülmüştür.
Model gerektiğince basit bir yapılışa sahiptir ve gerektiğince da kullanışlıdır. İki değişik renkte lif ipi ile 7 numara tığ kullanılarak örülmüştür. Örerken de yıldız lif tekniğine başvurulmuştur.
Altıgen Yıldız Lif Örneği Nasıl Örülür?
Life ortasından başlanır ve bir çiçek manzarası verildikten sonra her bir sırada renk değiştirerek ilerlenir. Bu renk değişimi ile 4 sıra örülür ve sonrasında uç kısımlarında meydana gelen boşlukların doldurulmasına geçilir. Boşluklar da tekrar her sırada renk değiştirilerek çizgi şeklinde örülür. Sonuç olarak iç içe işlemiş gibi görünen yıldız desenler elde edilir.
Altıgen Yıldız Lif Örneği Yapımı
Lifin üçgen dilimli bir manzarası olacak şekilde örüldüğünden bahsetmiştik. Bu dilimler her sırada fıstıklarda artırma yapılarak bir üçgen şeklini almıştır. Sıra devamında başka dilime geçerken de arada zincir çekilmiştir. Bu da altıgen yıldız lif örneğini sanki ayrı ayrı dilimler şeklinde örülmüş gibi göstermiştir.
Son olarak uç kısımlar doldurulurken kıyı oyası amacıyla de üçlü fıstıklar örülerek yıldız lif desenli lif modeli tamamlanmıştır,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.