Boncuklu El Nakışı Nasıl Yapılır

04.07.2022
1.486
Boncuklu El Nakışı Nasıl Yapılır

Boncuklu El Nakışı Nasıl Yapılır

Boncukları çoğu yerde kullanıyoruz. Birçok dizayn modeller oluşturuyoruz. Küpeler, kolyeler, bileklikler, broşlar yapıyoruz. Örgülerimizde kullanıyoruz. Tığ oyalarında, iğne oyalarında kullanıyoruz. El nakışı modellerinde, kanaviçe etamin örneklerinde süsleme amacıyla kullanıyoruz. Bugün tamamiyle boncuktan meydana gelen nakış hazırladık. Renkli ve detaylı boncuklarla işleme örneği hazırladık. Yapacağımız deseni çoğu çalışmada kullanabilmeniz mümkün. Havlu modellerini süslemek amacıyla kullanabilmeniz mümkün. Bohça modellerini süslemek amacıyla kullanabilmeniz mümkün. Diktiğiniz bir kıyafeti süslemek amacıyla kullanabilmeniz mümkün. Seçtiğimiz bir deseni seçtiğimiz boncuklarla işleyebiliriz. Elbiseler amacıyla kıyı bordür işlemesi olarak yapabilirsiniz. Düz bir kıyafetinizi boncuklarla, incilerle işleyerek abiyeye çevirebilirsiniz. Boncuklarla oluşturulan el nakışını çoğu çalışmada kullanabiliriz. Şimdi boncuklu el nakışı nasıl yapılır inceleyelim.
Boncuk işleme modellerinden kıyafetlerimizde ya da detaylı kumaş üstünde kıyı bordürü olarak kullanacağımız bir desen yapılışı hazırladık. İlk olarak kumaşımıza yada kıyafetimize deseni çiziyoruz. Karbon kağıdı kullanabilmeniz mümkün desen transfer etmek amacıyla. Daha sonra desenimize ideal boncuklar seçiyoruz. Çeşitli şekillerde ve renklerde boncuklar kullanıyoruz. Kum boncuklar, arpa boncuklar, kristaller kullanabiliriz. Şerit taşlar kullanabiliriz. Aşağıdaki işleme amacıyla lüzumlu olan bütün boncuklar video başında gösterilmiş.

Kumaşa deseni aktardıktan sonra ve boncukları hazırladıktan sonra desene ideal şekilde boncukları tek tek dikiyoruz. Son olarak ise boncuklu el nakışı nasıl yapılır videosuna geçme zamanı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.