Yeni Bayan Yelek Örgü Modeli

07.09.2023
274
Yeni Bayan Yelek Örgü Modeli

Model 13 ilmekle yapılıyor. Kahve çekirdeği modeli ile birlikte 16 ilmek ve katlarını ayarlamanız gerekiyor. İlk olarak örgünün ön esnasında kıyı ilmeğinden sonra 2 ilmek düz örün. 6 ilmek ters yedinci ilmeği ters olarak örüp yine 6 ilmek ters örün. Sonra ara model amacıyla 3 ilmek düz örerek devam edin. Örgünün arka esnasında ilmekleri aynen oldukları gibi örerek devam edin. Ön sıraya geçince kıyı ilmeğinden ileri 3 adet düz ilmeğin sonuncusunu başka iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın.
Bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın ve bir ilmek düz örün. Burası ara modeldi. 2 ilmek ters olarak örün. Ortadaki düz ilmeğin iki alt sırasına batıp bir adet ilmek çıkartın. Bu ilmeği yanındaki ilmekle birlikte düz örerek toplayın. Sonraki 3 ilmeği ters olarak örün. Bir ilmek düz 6 ilmek ters olarak örün. Sonraki sırada ara modeli aynı şekilde devam edin. 3 ilmek ters örün. Düz ilmeğe yine aynı yerden batıp yeni bir ilmek çıkartın. Bu ilmeği yanındaki ilmekle birlikte toplayarak örün. Sonraki ilmekleri aynen oldukları gibi örün.
Sonraki sırada 4 ilmek ters örüp aynı yerden yeni bir ilmek çıkartın. bu ilmeği yanındaki ilmekle toplayarak örün. Bir ilmek ters bir ilmek düz 3 ilmek ters örün. Sonra düz ilmeğin iki alt sırasına batıp buradan yeni bir ilmek çıkartın. Bu ilmeği yanındaki ilmekle birlikte toplayarak örün. İlk bölümdeki çıkartılan ilmek adedi 3 adet olunca tamamlanıyor. Bundan sonra aynı şekilde ikinci bölümdeki çıkartılan ilmek miktarını 3 adetye tamamlayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.