Bay Bayan Patik Yapımı

22.07.2020
2.389
Bay Bayan Patik Yapımı

Bay Bayan Patik Yapımı
Bu konumuzda da sizlere hem bay hem de bayanlar amacıyla örülebilecek çok basit bir patik modeli yapılışını sunacağız. Tek parçadan oluşan, tasarımı şık bir patiği basit yoldan örmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.
Sadece burun ucundan, ön üst alanından ve arka topuk alanından dikimi olan bu bay bayan basit patiği örmek gerçekte çok basit.
İki renkte yün iplik kullanılarak örülüyor. İplerin marka modeli Alize superlana Midi. Orta kalınlıkta 25% yünlü bir ip. Kadınlar amacıyla iki renkle örüldüğünde çok şık duruyor. Erkekler amacıyla ise tek renk tercih edilebilir.
Kolay bay bayan patik modeli 3,5 ve 5 mm tığlarla örülüyor. Yani tığ işi patik modeli.
Tığ İşi Kolay Bay Bayan Patik Örneği Nasıl Örülüyor?
Videosunda bu patik 37 numara ayağa uyacak şekilde yapılıyor. Bunun amacıyla de 42 zincir çekilerek yapımına başlanıyor. Ayak numarasının 5 çoğu zincir çekilerek başka numaralar amacıyla de örülebiliyor. Eğer patik ipliği ile örecekseniz ayak taban ölçüsünde zincir çekilmesi tavsiye ediliyor.
Tığ İle Kolay Bay Bayan Patik Örneği
Patiğe zincirle başlanıp başka sıralar sık iğne ile örülerek tığ işi bay bayan patiği amacıyla dikdörtgen bir örgü parçası elde ediliyor.
Sonra parça ikiye katlanarak dikme prosedürüne geçiliyor. Dikerken burun alanına form vermek amacıyla büzüştürme prosedürü uygulanıyor.
Ön ve arka alanı da dikildikten sonra patiğin bilek alanı da örülerek tamamlanıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.