Baharlık Peluş Yelek Yapımı

02.05.2020
2.309
Baharlık Peluş Yelek Yapımı

Baharlık Peluş Yelek Yapımı
Biri tüylü biri normal iki değişik iple örülen pelüş yelek modeli anlatımıdır. Oldukça tatlı bir manzarası vardır. Düğmesiz bağcıklı olarak tasarlanmıştır. Yapımında çoğunluklu olarak pelüş ip kullanılmıştır. Yapımı ve örmesi zevklidir. Yapılışı kolaydır.
İki değişik iplen örüldüğünden bahsetmiştik. Tüylü olanın markası Kartopu. Modeli ise Baby Moon. Diğer ip ise La Mia Pastel Cotton’dur. İki ipi de Hobium sitesinden satın alabilirsiniz.
Bu iplerin yanısıra 4,5 mm ve 5,5 mm tığlar kullanılmıştır. 4,5 mm ile pelüş yeleğin lastiği, 5,5 mm tığ ile de geri kalanı örülmüştür. Bağcık ucuna da ise 2 tanede boncuk ek edilmiştir.
Tığla Baharlık Pelüş Yelek Modeli Nasıl Örülür?
Yeleğin anlatımı çocuk boy amacıyla yapılmıştır ama istenirse yetişkinlere de uyarlanabilir.
Parçalı örülen bir yelek modelidir. Ön gövdeler ve arka olmak üzere 3 ayrı parça örülüp sonradan birleştirilmesi yapılmıştır. Lastik, ön ve arka gövde etrafı ile yaka kısmına uygulanmıştır.
Ön gövdeler amacıyla 21, arka amacıyla de 50 zincir çekilerek baharlık çocuk yeleğin yapımına başlanmıştır. Zincirler çekildikten sonra pelüş ipe geçilerek dik tırabzanlarla örgüye devam edilmiştir. Bu tırabzanlarla ön ve arka gövdeler kol ve yaka kesimleri ile beraber örülmüşlerdir.
Bütün gövdelerin örülmesi bitirildikten sonra dikim adımına geçilmiştir.
Dikimden sonra da başka iple kenarlarının lastiği çalışılmıştır. En son yaka evresinde yer alacak olan bağcıkla pelüş yelek tamamlanmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.