Rafya İpten Örgü Çanta Modeli

09.08.2022
288
Rafya İpten Örgü Çanta Modeli

Rafya İpten Örgü Çanta Modeli

Örgü çanta modellerinde bugün görkemli bir çanta tanımı daha var. Kağıt ip örgü modelleri, rafya ip örgü modelleri olarak ördüğümüz çantalardan. Bu kez kağıt ip yerine rafya ip kullanıyoruz. Tabi elinizde rafya ipiniz yoksa kağıt ipten ya da makrome ipi, pamuklu iplerle de örebilirsiniz. Hem de hasır ipleri de kullanabilirsiniz. Sert ip kullanarak çantayı örebilirsiniz. Kağıt iplerle çok güzel çantalar ördük. Biraz onlardan bahsedelim. Sonra yeni örgü modellerinin anlatımına geçeriz.

Kağıt ip çanta modellerinde tek renk ipler, iki renkli 3 renkli ipleri kullanarak örebilirsiniz. Örneğin kağıt ipten papatya çanta yapılışı 2 renk kullanılarak örülen çantalardan. Örgü plaj çantası modellerinde hem de kağıt ip örgü şapka modellerini örerken iç kısımda sarfedilen papatya motifleri süslemek amacıyla yada ara numune olarak kullanılabilir. Kağıt ip plaj çantası yapımı olarak da kullanılabilir. Tabi su görmemeli. Kağıt ip ıslandığında zarar görecektir. Son vakitlerde paylaştığımız tığ işi olarak ördüğümüz ve çoğu şahıs doğrulusunda örülen bir çantamız daha var. Bahsetmeden geçmek olmaz. Kağıt ipten deniz kabuğu çanta. Herkesin severek kullanacağı örgü çanta modelleri ve yapılışlarından. Bu kadar modelden bahsettik. Daha çoğu amacıyla önceki içeriklerimiz inceleyebilirsiniz. Şimdi rafya ipten örgü çanta modeline değinelim.

Rafya ip yoksa sert ipler kullanarak öreceğimiz çok hoş bir çanta. Hasır ip, kağıt ip, makrome ipleri kullanılabilir. Rafya iple ördüğümüzde 2,5 – 4 mm arası tığlar kullanabiliriz. Tabi tığ ölçümüze göre ve kullandığımız ipe göre çantanın boyutları da değişecektir. Hem de çanta amacıyla fermuar, astar kumaşı, taban amacıyla kanvas ve tekstil yapıştırıcı lüzumlu olacak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.