Yeni Kare Motifli Bebek Battaniyesi

02.09.2022
709
Yeni Kare Motifli Bebek Battaniyesi

Yeni Kare Motifli Bebek Battaniyesi

Bebek battaniyesi modellerinden kare motifli bebek battaniyesi yapılışı hazırladık. Her renk düzeniyle pamuklu iplerle öreceğimiz görülmemiş bir model. Yeni kare motifli bebek battaniyesi yapılışında gri, sarı renkler kullanılarak örülmüş. Erkek bebek battaniye modelleri, kız bebek battaniye modelleri olarak basitlıkla örebilirsiniz. Bebek battaniyesi en çok ördüğümüz örgülerden biri. Genellikle bebek haberini aldıktan sonra anneler, anneanneler, babaanneler derhal battaniye örmeye başlarlar. En güzel bebek battaniyesi modellerini araştırır, bulur sonra örmeye başlarız. Onun dışında ise bebek yelekleri, bebek patikleri konumunu alır. Sevimli minnoş bebek örgü modelleri ve yapılışlarını örmeye başlarız. Örneğin kadife ipten basit battaniye çok güzel ve basit modellerden. Genellikle tığ işi örgü örmeye yeni başlayanlar basit modeller arıyorlarsa kadife ipten bebek battaniyesi modellerini örebilirler. Kalın iplerle örüldüğü içersinde kısa sürede bitecektir. Başak desenli bebek battaniyesi örülüşü ise yalnızca battaniye olarak değil değişik örgülerde de kullandığımız bir model. Şortlar, pantolonlar, bluzlar, kazaklar örebiliriz. Az sonra paylaşacağımı battaniye modelinden de el örgü hırka modelleri, yazlık bluz modelleri, dantel runner ya da amerikan servis modelleri gibi örgüler örebiliriz. Şimdi bebek battaniyesi nasıl örülür öğrenmeye geçelim.

Yünlü iplerle ya da pamuklu iplerle en güzel battaniyeleri örebilirsiniz. Model olarak ise alttaki örneği kullanabilirsiniz. Adım ismim hem resimlerle hem de videolu olarak yeni kare motifli bebek battaniyesi yapılışını öğreneceğiz. 4 mm tığ, orta kalınlıkta pamuklu ipliklerle battaniyemizi örebiliriz.

Battaniyenin ilk turunda 5 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Daha sonra içine 3 zincir ile başlayarak 19 trabzan yapıyoruz. Zincirle beraber 20 oluyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.