Yeni Doğan Bebek Beresi Yapımı

01.12.2020
2.642
Yeni Doğan Bebek Beresi Yapımı

Yeni Doğan Bebek Beresi Yapımı

Tavşan kulaklı yeni doğan bebek beresi yapımı hazırladık. Daha büyük bebekler içersinde örebilirsiniz. Ölçüleri resimle hazırladık. İnç olarak verilmiş. Cm dönüştürerek dilediğiniz büyüklükte örebilirsiniz. Kız ve erkek bebekler amacıyla keyifle öreceğiniz örgü şapka modellerinden. Tığ işi biliyor ve amigurumi biliyorsanız keyifle örebilirsiniz dilediğiniz renklerde. Yeni doğmuş bebek örgü modelleri, bebek kıyafetleri, elbiseler, pantolonlar, şapkalar, eldivenler, patikler hepsi çok güzel oluyor. Örgüler en çok yeni doğan bebeklere yakışıyor. Yeni doğan örgü kulaklı şapka modeli yapılışı yeni doğan bebek fotoğrafçılığında da çok kullanılıyor. Yeni doğan örgü bebek kostümleri ve giysileri tekrar fotoğrafçılıkta çok tercih ediliyor. Çok seviliyor. Sizde torunlarınıza, yeğenlerinize, çocuklarınıza örebilirsiniz. Pamuklu ipler, antibakteriyel ipler, bebeklerin nazik tenine zarar vermeyecek, kaşındırmayacak, kızartmayacak ipler seçebilirsiniz. Yeni doğan bebek beresi yapımı amacıyla aşamalara geçelim. Ve beraber örmeye başlayalım.

Kolay Bebek Bere Yapımı Anlatımlı

Yeni doğan bebeklerden büyük çocuklara kadar ölçüsü verilmiş güzel bir şapka. Yeni doğan bebek beresi yapımı ölçüleri ayarlayarak daha büyük çocuklara da yapılabilir. Fotoğrafçılıkta kullanılacağı gibi günlük kullanım içersinde tercih edilebilir. Şapka amacıyla alize lanagold classic tercih edilmiş. Tığ olarak ise lastik alanı amacıyla 3,5 başka kısımlar amacıyla ise 4 mm ile örülmüş. 22 zincir 10 cm denk geliyormuş. Ölçülerinizi buna göre belirleyebilirsiniz.

Yeni doğan bebek beresi yapımına bebeğin ya da örmek istediğimiz yaşın baş etrafıni ölçerek işe başlıyoruz.

Ölçülen etrafı 4 e bölelim. Çıkan netice kulak genişliği olmalıdır. 2 yaşındaki bir çocuk baş etrafı 48 cm geldiği zaman 4 e böldüğümüzde 12 çıkacaktır. 0 – 3 aylık bebek amacıyla baş etrafı 36 cm. 4 e böldüğümüzde 9 u kulak genişliği olarak alacağız. Kulaklarla örmeye başlayacağız. Ve genişlik 9 cm imkan kadar öreceğiz.
Kulaklar amacıyla sihirli halka amacıylae 6 tekli traban yapıyoruz. Bir ileri turda her ilmeğe 2 kez batarak 12 tekli trabzan yapıyoruz. 1 tur 12 olarak örüyoruz. Diğer turda 1 ör 1 artır ile 18 tekli trabzan olarak örüyoruz. 2 tur 18 tekli trabzan olarak örüyoruz. Eğer yeterli ölçüye ulaştıysak bırakıyoruz. Ulaşmadıysak daha büyük bebekler amacıyla öreceksek 2 ör 1 artır 24 tekli trabzan ile devam ediyoruz. 2 tur örüyoruz. 3 ör 1 artır ile örüyoruz bu kez. 3 tur hiç artırma yapmadan örüyoruz. Bu şekilde kulakları örüyoruz. Bu ölçüler 0 – 3 aylık bebekler amacıyla uygun. Daha büyük örmek istiyorsanız aynı şekilde artırma yaparak ilerlemeniz gerekiyor.

2. kulağı ördüğümüzde ipi koparmıyor 2 zincir çekiyor ve birleştiriyoruz. Kulakların etrafını örerek şapkayı tamamlıyoruz. Lastik evresinde tığı küçültüp örüyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.