Başak Lif Modeli Yapımı

30.08.2020
2.165
Başak Lif Modeli Yapımı

Başak Lif Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere buğday başağı lif modeli ile karşınızdayım. Lif modeli yapımını ister çeyizlik dilerseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler
2 adet lif ipi
Tığ
Makas
Lif modeli yapımı 7 adet zincir çekelim ilk zincire batarak halka biçimi verelim Oluşan halkanın içine 1 fıstık yapalım kapatalım 2 zincir çekelim 1 fıstık 2 zincir biçiminde 8 adet fıstık yapalım aralarda 2 adet zincir çekelim. Üst sırada her fıstık aralarına 2 er adet fıstık yapalım aralarda 2 adet zincir çekelim. Diğer sırada ilk boşluğa girelim

1 fıstık yapalım 2 adet zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım 3 zincir çekelim başka boşluğa geçelim 1 fıstık yapalım 2 adet zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım bu şekilde sırayı tamamlayalım. Fıstık arasına girelim 1 adet fıstık yapalı

2 zincir çekelim 1 fıstık yapalım aynı yere 4 adet zincir çekelim zincir olan kısma sık iğne ile batalım. 4 zincir fıstık yuvasına geçelim 1 adet fıstık yapalım 2 zincir çekelim 1 fıstık yapalım aynı yere 4 adet zincir çekelim zincir olan kısma sık iğne ile batalım.

4 zincir fıstık yuvasına geçelim 1 adet fıstık yapalım 2 zincir çekelim 1 fıstık yapalım aynı yere 4 adet zincir çekelim zincir olan kısma sık iğne ile batalım.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.