Yonca Yaprakları Tığ Yelek

13.11.2020
1.137
Yonca Yaprakları Tığ Yelek

Yonca Yaprakları Tığ Yelek

Yonca yaprakları örgü modeli tığ ile hazırladığım motiflerden oluşmaktadır. 5 yapraklı olarak hazırlanmış süs hedefli oluşturulan motifi ben 4 yaprağa çevirip yelek ve şal yapmanız amacıyla anlattım.

İster üçgen şal yapın ister yelek ya da hırka yapın aynı yolu izlemeniz gerekiyor. Motifin yapımı amacıyla evvelce 7 zincir çekip bir halka oluşturun. Sonra bu halkanın amacıylae 15 adet sıkı iğne doldurun.

8 zincir çekip ipi üç defa dolayın. Bir sıkı iğne atlayıp ikinciye batın ve 4 defada kapatarak tırabzan yapın. Tekrar 8 zincir çekip ikinci sıkı iğneye batın. Bu şekilde ilk yaprağı hazırlamış olacağız.

8 zincir çekip ipi üç defa dolayın ve dörtlü tırabzan yapın. 8 zincir çekip ikinci sıkı iğneye batıp ikinci yaprağı hazırlayın. Aynı şekilde 4 yaparak hazırlayın. Son yaprağı bitirince ilk yaprağın dibine batıp bir ilmek çıkartıp zincirin amacıyladen geçirin ve ilmeği bağlayın.

İlk deliğin amacıylae evvelce 4 adet sıkı iğne doldurun. Sonra ipi dolayın ve 4 adet çakma sıkı iğne doldurun. Sonra 5 adet çift tırabzan yapın. Yaprağın ilk yarısını tamamlamış olacağız. Yaprağın başka yarısı amacıyla bu defa aynı işlemin tam tersini yapacağız.

Önce 5 adet çift tırabzan yapın. Sonra 4 adet çakma sıkı iğne yapın ve son olarak 4 adet sıkı iğne yapın. Zincirlerin birleşim yerinin dibine batıp bir ilmek çıkartın ve bu ilmeği başka ilmeğin amacıyladen geçirip bağlayın. Sonra ikinci yaprağın amacıylai aynı şekilde doldurun.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.