Tığla Ajurlu Hırka Yapılışı

16.09.2022
552
Tığla Ajurlu Hırka Yapılışı

Tığla Ajurlu Hırka Yapılışı

Tığ işi örgü modelleriyle örülmüş ismim ismim bütün aşamalarının videoda yer aldığı el örgü hırka yapılışı hazırladık. Örgü yelek modellerinde de kullanacağınız çok hoş bir model. Alize iplerle, tiftik ince iplerle ördüğümüz 2,5 mm tığ kullandığımız yeleğin rengi de modeli de çok güzel. Yabancı örgü modellerinden. Hırkanın şemasını hazırladık. Şemadan da takip ederek kendi bedeninize en ideal şekilde tığ işi hırka modelini örebilirsiniz. Ajurlu hırka modellerinde sarfedilen örneği yazlık örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Yazlık hırkalar, bluzlar, elbiseler, üstler çok güzel olur bence. Sizce nasıl olur?

Biraz daha evvelce ördüğümüz hırkalardan bahsedelim. Örgü hırka modellerinin sezonu açıldı. Havalar bir sıcak bir soğuk ilerliyor. Rüzgar serinliğini hissettiriyor. Örgü hırka yapılışı video anlatımlı, resimli, şemalı çoğu modelin anlatımını hazırladık. Tığla hırkalar ördük şişle hırkalar ördük. Geri dönüşüm malzemeleri ile hırkalar ördük. Örneğin eski kottan motifli hırka yapılışı çok beğenilen çok sevilen numunelerimizden biri oldu. Kot pantolonları keserek yanına motif ekleyerek çok güzel hırkalar örebilirsiniz. Kolları dantelli hırka yapılışı basit örgü modelleriyle yapılmış gösterişli hırkalardan. Şimdi tıpkı daha evvelceki modellerimizin çok güzel bulunduğu gibi tekrar güzel bir tığla ajurlu hırka yapılışını öğrenmeye geçelim.

Yine görkemli bir hırka tanımı daha. İlk olarak hırkada sarfedilen numunelerin şemasına göz atacağız. Daha sonra hırkamızın görünüşünü yakından inceleyeceğiz. En son olarak ise yakadan başlama hırka modellerinin nasıl örüldüğünü ismim ismim videodan takip edeceğiz. Böylece şemadan ve videodan takip ederek yabancı anlatımlı hırkayı daha rahat örebileceğiz. Hırkada sarfedilen numune bal peteklerini andırıyor. Gelin şimdi şemalara bir göz atalım.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.